zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Bursík chce do Národní ekonomické rady své lidi

13.01.2009
Obecné
Bursík chce do Národní ekonomické rady své lidi

Předseda Strany zelených a vicepremiér Martin Bursík není spokojen s tím, že v Národní ekonomické radě není zastoupen žádný zelený. Řekl to novinářům před zahájením jednání republikové rady strany s tím, že bude chtít o personálním obsazení rady, která má Českou republiku připravit na dopady světové finanční krize, ještě mluvit.

"Hodlám s ním hovořit o tom, aby nám tam prostor také udělal," prohlásil Bursík. Jeho strana by podle něj do rady chtěla zapojit ekonomy, kteří by tam promítli českou obdobu plánu nadcházejícího amerického prezidenta Baracka Obamy na vytvoření "zelených pracovních míst".

"Tohle jsou, myslím, věci, které jsou dokladem nepříliš velké příležitosti komunikovat s premiérem," postěžoval si Bursík na nabitý program Topolánka, který jako šéf předsedající země EU byl v posledních dnech zaměstnán především řešením krize s dodávkami plynu z Ruska a konfliktem v Gaze. Předseda zelených je nicméně přesvědčen, že si premiér na schůzku s ním i přes časově náročnou unijní agendu udělá.

Topolánek představil desetičlennou radu ve čtvrtek. Jejími členy jsou ekonomové Vladimír Dlouhý, Martin Jahn, Jiří Kunert, Michal Mejstřík, Jiří Rusnok, Tomáš Sedláček, Jiří Schwarz, Jiří Weigl, Miroslav Zámečník a Pavel Kohout. Jejím cílem bude připravit opatření proti dopadům světové finanční krize na Česko.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
INISOFT s.r.o.
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Olomouc, Clarion Congress
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Hotel Globus
21
1. 2021
21.1.2021 - Konference
Online
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí