zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Vláda projedná Akční plán pro biomasu, má podpořit její využití

12.01.2009
Zemědělství
Energie
Vláda projedná Akční plán pro biomasu, má podpořit její využití
Zvýšit využívání biomasy k výrobě elektrické energie by měl pomoci Akční plán pro biomasu pro ČR na období 2009 - 2011, který dnes projedná vláda. Plán má pomoci ke splnění závazku, že Česká republika do roku 2010 téměř zdvojnásobí podíl elektřiny vyráběné z obnovitelných zdrojů na hrubé domácí spotřebě proudu.
    Dokument má pomoci odstranit bariéry na trhu s biomasou a vybrat vhodné energetické plodiny, má také zvýšit ochranu orné půdy. "V roce 2010 by měl podíl elektřiny z obnovitelných zdrojů na hrubé domácí spotřebě elektřiny dosáhnout osmi procent. Akční plán má být jedním z nástrojů, jak splnit povinnosti, ke kterým jsme se zavázali vstupem do Evropské unie," uvedl ministr zemědělství Petr Gandalovič.
    Kabinet dnes bude rozhodovat o novém zástupci České republiky v radách Mezinárodní banky hospodářské spolupráce (MBHS) a Mezinárodní investiční banky (MIB). Podle návrhu ministerstva financí (MF) by se jím měla stát ředitelka odboru mezinárodních vztahů MF Eva Anderová. Ve funkci by měla nahradit Jiřího Větrovského. Obě banky byly založeny v Moskvě státy Rady vzájemné hospodářské pomoci (RVHP) a dodnes existují.
    Ministři projednají také návrh zákona o státním dluhopisovém programu na úhradu části rozpočtovaného schodku státního rozpočtu České republiky na letošní rok a závazné postupy pro zadávání veřejných zakázek spolufinancovaných ze zdrojů EU v programovém období 2007 - 2013.
    Ministr pro místní rozvoj Jiří Čunek (KDU-ČSL) vládě předloží zprávu o stavu čerpání z evropských fondů.
Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí