zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Skládka v Michalovicích zřejmě do roku 2012 nezmizí

16.01.2009
Odpady
Skládka v Michalovicích zřejmě do roku 2012 nezmizí
Lidé žijící v boleslavské příměstské části Michalovice se musí smířit s tím, že místní skládka komunálního odpadu nebude zrušena ještě minimálně tři roky. Navíc je možné, že její životnost bude prodloužena. ČTK o tom dnes informoval primátor Raduan Nwelati.
    Otázky kolem skládky se rozvířily poté, co magistrát obdržel petici s 244 podpisy občanů Michalovic i návštěvníků tamějšího golfového areálu. Upozorňují především na problémy s prašností, zápachem a nedodržováním dopravních předpisů řidičů vozidel přivážejících odpadky. Signatáři petice také požadují, aby se dále neprodlužovala životnost skládky proti původním záměrům.
    Primátor ČTK potvrdil, že peticí se magistrát zabývá a připravuje odpověď, a to v součinnosti s firmou Compag, která je provozovatelem skládky. V žádném případě se však prý nepočítá s předčasným uzavřením skládky, která by měla skončit provoz podle stávajících odhadů zhruba v roce 2011 či 2012 i v závislosti na množství a způsobu ukládání odpadů.
    O jejím dalším osudu se rozhodne na základě návrhu pracovní komise, která má tuto koncepci zpracovat do konce března. "Předpokládám, že jedním z hodně pravděpodobných řešení bude prodloužení životnosti skládky, a to jejím rozšířením směrem dále od komunikace," řekl primátor. Zdůraznil, že případné rozšíření skládky bude možné jen v souladu s přísnými zákony a s důrazem na maximální omezení negativních vlivů skládky na okolí.
    O skládce hovořil již v pátek na tiskové konferenci náměstek primátora Jan Smutný. Podle něj existují kromě zachování skládky i další varianty, jako je její přesunutí jinam nebo vybudování třídící linky.
Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
INISOFT s.r.o.
19
1. 2021
19.1.2021 - Seminář, školení
Liberec, hotel Centrum Babylon
INISOFT s.r.o.
20
1. 2021
20.1.2021 - Seminář, školení
Praha, hotel Globus
INISOFT s.r.o.
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Olomouc, Clarion Congress
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Hotel Globus
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí