zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Kraj vydal publikaci o Králickém Sněžníku

24.01.2009
Příroda
Kraj vydal publikaci o Králickém Sněžníku
Pardubice/Pardubický kraj vydal koncem roku 2008 publikaci Králický Sněžník. Jejím cílem bylo představit veřejnosti jedno z nejzajímavějších území Pardubického kraje, třetí nejvyšší pohoří České republiky, Králický Sněžník. Na vydání se podílela Společnost přátel přírodě blízkého lesa, Agentura ochrany přírody a krajiny ČR, středisko Pardubice, a řada dalších odborníků.
"V oblasti Králického Sněžníku je vyhlášena národní přírodní rezervace, jejímž předmětem ochrany je komplex unikátních rostlinných společenstev masivu Králického Sněžníku. V rámci soustavy Natura 2000 zde byly vymezeny ptačí oblasti, jejichž předmětem ochrany je chřástal polní a evropsky významná lokalita téhož názvu. Výčet chráněných oblastí zde doplňuje přírodní park, který byl vyhlášen již v roce 1987 jako oblast klidu a další chráněná území vyhlášená v Polsku," říká mluvčí kraje Kateřina Nohavová.
Samotná publikace nabízí obecný popis zájmového území z hlediska geologie, geomorfologie, rostlinstva a živočišstva, popisuje historii a současnost lesního hospodaření a přináší zajímavé informace z historie Králického Sněžníku. "Další část publikace - i samostatně vydané
turistické karty - přináší popis čtyř vybraných úseků turistických tras, v nichž se čtenáři mohou dozvědět základní údaje o dané trase doplněné o spoustu přírodovědných i jinak turisticky zajímavých informací," dodává Nohavová.
Publikace je zájemcům k dispozici na oddělení ochrany přírody Krajského úřadu Pardubického kraje.
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí