zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Soutěž ARNIKY chce upozornit na nebezpečné hračky

21.01.2009
Chemické látky
Soutěž ARNIKY chce upozornit na nebezpečné hračky

OSTRAVA – Sdružení Arnika připravilo fotografickou soutěž na téma Hračky bezpečné i nebezpečné. Jedná se o součást projektu Chemická bezpečnost občanů Evropy (1). Jeho cílem je právě během českého předsednictví EU upozorňovat na rizika spojená s toxickými látkami. „Rádi bychom povzbudili zájem lidí o to, jaké hračky jsou pro děti bezpečné a jaké mohou ublížit. Na českém trhu se bohužel stále ještě můžeme setkat s hračkami, jež obsahují nebezpečné látky, “ vysvětlila Mgr. Vendula Kubačáková, která soutěž Arniky organizuje.

Od začátku roku až do konce února mohou soutěžící posílat do Arniky své snímky. Porota pak vybere nejzajímavější obrázky. „Hodnotit budeme originalitu a nápaditost fotografií dětských hraček, pojetí tématu je libovolné, takže necháváme prostor fantazii soutěžících – důležité však je, aby bylo zachováno téma,“ doplnila Kubačáková. Autor nejlepší fotografie se může těšit na publikaci Jiřího Havla Fotografie a na dárkový certifikát v hodnotě 1500 Kč na kurzy společnosti Grafika Publishing, s.r.o. / Institut digitální fotografie, který věnoval ceny do soutěže, jejíž je současně partnerem.

Projektem Chemická bezpečnost občanů Evropy chce Arnika rozšířit diskusi a pomoci zodpovědět otázku, jak Evropská unie přispěla a přispívá k ochraně obyvatel před negativními dopady používání a vypouštění nebezpečných chemických látek. V rámci fotografické soutěže budou během letošního roku vyhlášena celkem 4 témata týkající se chemických látek v životním prostředí.

Soutěže se může zúčastnit kdokoliv, stačí zaslat fotografii e-mailem na adresu vendula.kubacakova@arnika.org a do předmětu napsat „HRAČKY“.

Projekt je finančně podpořen z prostředků Evropské komise prostřednictvím Zastoupení EK v ČR.
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí