zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Neformální seminář EU ke změně klimatu

22.01.2009
Obecné
Neformální seminář EU ke změně klimatu

Ve dnech 19. - 20. ledna 2009 se konal neformální seminář EU o změně klimatu, který pořádala Česká republika v rámci svého předsednictví v Radě EU. Semináři předcházel krátký brífink určený pro zástupce médií, na kterém promluvil místopředseda vlády a ministr životního prostředí Martin Bursík o podobě budoucí klimatické politiky EU.

Prezentace byly zaměřeny na představení základních pilířů v oblasti změny klimatu. Hlavním bodem setkání bylo vyjednávání o budoucí mezinárodní dohodě k přijetí redukčních závazků pro snižování emisí skleníkových plynů po roce 2012 a identifikaci a implementaci adaptačních opatření na změnu klimatu zejména v rozvojových státech světa. Experti členských států EU rovněž shrnuli výsledky konference v Poznani, která se konala v prosinci 2008 a připravili pozice pro vyjednávání na mezinárodní konferenci v Kodani, která se koná v prosinci 2009.

Příspěvkem CENIA, české informační agentury životního prostředí k českému předsednictví v Radě EU je sada informačních materiálů "Euroenvilinka", které rychlou a přehlednou formou informují o 18 oblastech a sektorech životního prostředí. Tyto materiály, které se věnují zejména charakteru a vývoji hlavních složek a nástrojů ochrany životního prostředí, zahrnují i ekonomické aktivity a jejich environmentální dopady a jsou dostupné jak v české, tak anglické verzi.

http://www.cenia.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí