zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Městská policie bude jezdit ekologičtěji díky novému skútru

24.01.2009
Obecné
Městská policie bude jezdit ekologičtěji díky novému skútru
Městská policie ve Znojmě používá od minulého týdne nový ekologický dopravní prostředek - elektrický skútr. Oproti benzinovým motocyklům a automobilům má skútr minimální provozní náklady.
 
Pro městské strážníky představuje skútr ekologickou alternativu automobilu. „Skútr se nabíjí asi dvě hodiny a na jedno nabití ujede až sto kilometrů. Provozní náklady tak jsou oproti autu zanedbatelné, skútr navíc v podstatě nevyžaduje údržbu. Strážník je na něm ale naopak v bližším kontaktu s lidmi, má větší přehled o dění kolem sebe než v autě a nespornou výhodou je také minimální hlučnost,“ shrnul ředitel městské policie Petr Kolouch.

Dvoumístný skútr jede rychlostí až sto kilometrů za hodinu. Svými jízdními vlastnostmi se vyrovná jinému obdobnému motocyklu. Oproti němu je ale skútr ekologický a jeho provoz levný. Náklady na provoz se pohybují do deseti korun na 100 km. Počáteční investice na skútr,  za který městská policie zaplatila celkem dvě stě tisíc korun, se tak vrátí za dva roky. V ulicích je nový dopravní prostředek lehce rozpoznatelný díky výraznému označení městské policie.

Od jara využívají znojemští strážníci také chodníková vozítka segway. Jejich provoz se v ulicích osvědčil. „Nemluvíme o stovkách kilometrů, které dvoukolky najezdily, jsou to tisíce kilometrů navíc, které se díky těmto ekologickým vozítkům daří  při pochůzkách zkontrolovat,“ řekl Kolouch.

 
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
INISOFT s.r.o.
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Olomouc, Clarion Congress
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Hotel Globus
21
1. 2021
21.1.2021 - Konference
Online
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí