zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Představujeme - Knauf Insulation

29.01.2009
Energie
Představujeme - Knauf Insulation

Novým partnerem sekce Energie EnviWebu se stala světová jednička v energeticky úsporných systémech pro budovy.

 • O společnosti Knauf Insulation

  Knauf Insulation, jako součást skupiny Knauf, zastupuje ve světě izolací jedno z nejpokrokovějších a nejrespektovanějších jmen. S výrobními operacemi po celé Evropě, Rusku a USA, přesahuje roční obrat €1 miliarda. 

  Společnost je nejrychleji rostoucím dodavatelem izolací ve světě se širokou škálou výrobků splňujících požadavky na energetickou účinnost, zvukovou a požární odolnost nových a rekonstruovaných domů, obchodních budov a průmyslových objektů. Sortiment zahrnuje minerální vlnu ze skleněných a kamenných vláken, XPS a dřevocementové desky. Právě akvizice se společností Heraklith Group v roce 2006 rozšířila portfolio výrobků v České republice o výrobu izolačních materiálů z kamenné vlny známé pod značkou NOBASIL.

  Knauf Insulation se zavazuje k soustavnému vývoji a ochraně životního prostředí používáním recyklovaných materiálů při výrobě izolací.

  Další informace o společnosti Knauf Insulation a o aktivitách na podporu úspory energie ve světě najdete na www.knaufinsulation.com 

   

  Knauf Insulation

  Společnost KNAUF INSULATION vybudovala v České republice nákladem převyšujícím 2,5 miliardy korun závod, který se stal současně rovněž jedním z prvních  projektů nové Průmyslové zóny Krupka  na Teplicku.Závod Krupka

  Základní kámen byl položen 10. června 2005,
  aby se tu už za necelý rok, v květnu 2006, rozběhl naplno zkušební provoz výroby izolačních materiálů. Do trvalého provozu přešel závod
  11. března 2008.

  Závod Knauf Insulation v Krupce je jedním z nejmodernějších výrobních závodů minerálních izolací ze skelné vlny v Evropě. Firma průběžně investuje i do vývoje nových produktů s cílem nabízet zákazníkům co největší úspory energie. (více na www.caschranitenergii.cz)

 • O koncernu Knauf

  photoKnauf je rodinná společnost založená roku 1932 bratry Karlem a Dr. Alfonsem N. Knaufovými. Dnes jejich synové Baldwin a Nikolaus Knaufovi, společníci firmy, koordinují úspěch mnoha podniků korporace spolu s ostatními příbuznými.

  Knauf je mezinárodní dodavatel stavebního materiálu a konstrukčních systémů, který i přes svou expanzi, zůstává typickou rodinnou společností. Díky jisté vizi, cestě přímých rozhodnutí, kultuře inovace a bohatství nápadů všech zaměstnanců, je Knauf progresivní společností.

  photoOd svých počátků výroby sádrokartonu v Německu se Knauf rozrostl v korporaci s celosvětovými aktivitami poskytující servis a výrobky v následujících oblastech:

 • Sádrové výrobky - sádrokartonové desky, sádra, omítky, potěry a související procesy jako je výroba papíru nebo těžba sádry - více na www.knauf.cz
 • Izolace - skelná minerální vlna, kamenná minerální vlna, extrudovaný polystyren (XPS), expandovaný polystyren (EPS), polyuretan a izolace na bázi dřeva a cementu (dřevocementové desky Heraklith)
 • Jiné stavební výrobky - stropní desky, kovové lamely a kontaktní zateplovací systémy

  Další informace o koncernu Knauf najdete na www.knauf.com nebo na www.knauf.cz

 • Mise - vize - hodnoty

  Vize

  Mise

  Staneme se světovou jedničkou v energeticky úsporných systémech pro budovy.

  Vize

  Kdybyste měli jednu šanci udělat změnu, využili byste ji nebo si ji nechali proklouznout mezi prsty? Naše generace má v tomto směru jedinečnou příležitost, kterou bychom si neměli nechat uniknout. Nastal náš čas.

  V oblasti životního prostředí čelí svět veliké krizi. Energie nebyla nikdy tak diskutovatelným tématem jako nyní.

  Ať se to týká jistoty, ceny, daní, zmenšujících se zásob energií, skleníkových plynů, uhlíkové stopy, Kjótského protokolu a nebo jen Vašeho vysokého účtu za energie v domácnosti, svět zjevně nemluví o ničem jiném.

  Naším úkolem je jednat.

  Politici po celém světě se musí zamyslet nad nejvhodnějším řešením energetické krize - jakým způsobem dosáhnout maximalizace využití obnovitelných zdrojů, aby naplnili stálou poptávku po energii.

  Nejlevnější a nejčistší energie je uspořená energie a to je nyní možné. Pokud se nám nepodaří omezit naši spotřebu energie, ovlivní to planetu i způsob života.

  40% světové energie se spotřebovává v budovách a izolace se znovu a znovu osvědčila jako nejefektivnější metoda úspory – praktická i ekonomická, která může výdaje podstatně omezit.

  Můžeme a musíme se stát světovou jedničkou v energeticky úsporných systémech ve výstavbě budov. Tímto postavením dosáhneme významného efektu úspory světových zdrojů energie a vytvoříme udržitelné dědictví pro naše děti.

  Nastává čas ke změně. To, co uděláme dnes i to, co uděláme zítra, si budou lidé pamatovat ještě dalších 50 let. Je to náš čas.

  Hodnoty

  Jsou základem kultury naší společnosti.
  Všemi zaměstnanci jsou přirozeně přijímány.
  Odráží se v základních postojích, které jsou pro rozvoj naší společnosti důležité.
  Vyjadřují styl naší práce, projevují se ve vztazích mezi kolegy, ve vztahu k zákazníkům a veřejnosti.

  ... pokračovat na hodnoty společnosti

  Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

  Další články
  Chystané akce
  INISOFT s.r.o.
  19
  1. 2021
  19.1.2021 - Seminář, školení
  Liberec, hotel Centrum Babylon
  INISOFT s.r.o.
  20
  1. 2021
  20.1.2021 - Seminář, školení
  Praha, hotel Globus
  INISOFT s.r.o.
  21
  1. 2021
  21.1.2021 - Seminář, školení
  Olomouc, Clarion Congress
  21
  1. 2021
  21.1.2021 - Seminář, školení
  Hotel Globus
  Podněty ZmapujTo
  Mohlo by vás také zajímat
  Naši partneři
  Složky životního prostředí