zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Martin Bursík: Prezident Obama dělá vše pro úspěch jednání o ochraně klimatu

28.01.2009
Ovzduší
Energie
Martin Bursík: Prezident Obama dělá vše pro úspěch jednání o ochraně klimatu

Předseda Rady EU pro životní prostředí, místopředseda vlády a ministr životního prostředí Martin Bursík dnes komentoval první kroky 44. prezidenta Spojených států amerických Baracka Obamy po inauguraci. „Barack Obama velmi rychle realizuje to, co sliboval. Jedná efektivně, během prvního týdne od inaugurace jmenoval všechny klíčové lidi, kteří budou jednat o budoucí světové dohodě o ochraně klimatu,“ řekl Martin Bursík.

Zítra bude Martin Bursík hovořit po telefonu s Carol Browner, poradkyní prezidenta Baracka Obamy pro energetiku a změny klimatu. „Budeme samozřejmě hovořit především o zásadní změně v americkém postoji ke klimatickým jednáním. Spojené státy a Evropa mají od 20. ledna společný cíl a tím je kvalitní dohoda o ochraně klimatu, uzavřená v prosinci 2009 v Kodani. Evropa získala silného partnera,“ říká Martin Bursík.

Prezident Obama jmenoval také novou ředitelku federální Agentury pro životní prostředí (Environment Protection Agency, EPA) Lisu Jackson, která byla v pátek 23. ledna ve funkci potvrzena Senátem.

Americká ministryně zahraničí Hillary Clinton včera jmenovala zvláštního vyslance pro změny klimatu, kterým se stal Todd Stern. Stern bude šéfem amerického týmu, který povede jednání před prosincovou kodaňskou konferencí.

„Těším se na spolupráci s Carol Browner, Toddem Sternem i Lisou Jackson. Jsem přesvědčený, že na jejím konci bude ambiciózní a efektivní světová dohoda, která pomůže zachránit klimatickou rovnováhu planety,“ říká předseda Rady EU pro životní prostředí Martin Bursík.

Zdroj: MŽP

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
INISOFT s.r.o.
19
1. 2021
19.1.2021 - Seminář, školení
Liberec, hotel Centrum Babylon
INISOFT s.r.o.
20
1. 2021
20.1.2021 - Seminář, školení
Praha, hotel Globus
INISOFT s.r.o.
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Olomouc, Clarion Congress
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Hotel Globus
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí