zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Komise evropských biskupských konferencí chystá "ekologickou pouť"

30.01.2009
Obecné
Komise evropských biskupských konferencí chystá  ekologickou pouť

Komise pro životní prostředí Rady evropských biskupských konferencí (CCEE) se ve dnech 25.-26.1.2009 setkala na zasedání ve švýcarském St. Gallen, aby stanovila cíle své další činnosti. Patří mezi ně i "pouť odpovědnosti za stvoření" a rozvíjení ekumenické spolupráce na poli ekologie.

St. Gallen (CH): Po šesti předcházejících konzultacích v letech 1999-2004 a také po intenzivních debatách o klimatických změnách a trvale udržitelném rozvoji, které probíhaly na III. evropském ekumenickém setkání r. 2007 v Sibiu, hledá nyní komise další možnosti práce v oblasti životního prostředí. Jedním z návrhů je i uspořádání "Poutě odpovědnosti za stvoření". Komise tak chce povzbudit veřejnost, aby společně prožila zkušenost modlitby, výměny názorů a společného putování, které otevírá nové obzory.

Tváří v tvář existujícím otázkám, které s sebou klimatické změny přinášejí, chce komise spolupracovat s jinými církvemi a s nimi také vydat společné prohlášení u příležitosti světové konference v Kodani v listopadu 2009. Komise hodlá i nadále rozvíjet činnost Evropského katolického ekologického fóra (www.cefe.ch), které koordinuje nejrůznější místní iniciativy jednotlivých biskupských konferencí. V závěru zasedání blahopřáli členové komise prof. Karlu Goslerovi, který byl v prosinci jmenován biskupem severoitalské diecéze Bolzano-Bressanone.

Zdroj: CCEE
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí