zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Ministerstvo dalo zelenou likvidaci odpadů v Pustiměři

29.01.2009
Odpady
EIA
Ministerstvo dalo zelenou likvidaci odpadů v Pustiměři

Pustiměř - Přestože vedení obce Pustiměř ani tamní obyvatelé nesouhlasí s tím, aby poblíž vesnice vzniklo zařízení na likvidaci nebezpečných odpadů, ministerstvo životního prostředí se s nimi rozchází v názoru. Hovoří o tom posudek vyvěšený na úřední desce Jihomoravského krajského úřadu.

Při dodržení všech opatření bude zajištěné, že záměr bude možné uskutečnit bez významných dopadů na životní prostředí a zdraví obyvatel okolních obcí. Využitím plynoparní retorty se zároveň sníží zdravotní rizika při nakládání s nebezpečnými odpady,“ stojí v dokumentu, který si ministerstvo nechalo vypracovat.

Právě toho, že zařízení, které má vyrůst v areálu vyškovské spalovny Ekotermex, nebude mít zrovna dobrý vliv na zdraví, se místní obávají. Sepsali i petici. Z posudku, který se vyjadřoval i k ní, ovšem vyplývá, že jejich strach je bezpředmětný.

Přesto ministerstvo životního prostředí ještě doporučilo, aby se zástupci společnosti Technologie pro využívání odpadů, jež chce v pustiměřském katastru zařízení vybudovat, s obyvateli sešli. Schůzka je naplánovaná na 10. února v šestnáct hodin v pustiměřském pohostinství Adélka, kde se bude projednávat dokumentace i posudek k záměru.

Vyškovský deník

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí