zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Ekologové trvají na zbourání krnovského supermarketu

30.01.2009
Obecné
Ekologové trvají na zbourání krnovského supermarketu

Spory kvůli stavbě Kauflandu v Krnově nekončí. Sdružení Hnutí Duha Jeseníky a Krajský úřad v Ostravě mají rozdílné názory na to, jestli stavba supermarketu proběhla v souladu se zákonem. Soud dal za pravdu ekologům, kraj se proti tomu brání takzvanou kasační stížností. 

Koncem loňského roku potvrdil Krajský soud v Ostravě, že Krajský úřad Moravskoslezského kraje chyboval, když pro stavbu supermarketu vydal územní povolení a nepřipustil námitky ekologů. Ti na základě rozsudku označili supermarket jako černou stavbu, která by měla být zbourána.

"Budeme žádat odstranění stavby a budeme žádat personální důsledky na Stavebním úřadu v Krnově, protože tento stav je podle nás tragický pro Krnov," potvrzuje předseda Hnutí Duha Jeseníky Ivo Dokoupil.

Supermarket nicméně stojí už řadu měsíců a podle starostky rozhodně nejde o černou stavbu. Požadavek ekologů určitě nepodporuje. "Pokud mají zájem na tom, aby díky tomu, že jim snad byla upřena práva v řízení, dosáhnou zboření takovéto stavby, tak si myslím, že jejich motivace je chybná," řekla starostka Renáta Ramazanová.

Krajský úřad v Ostravě s rozhodnutím soudu nesouhlasí, takže se proti verdiktu odvolal. "Krajský úřad podal kasační stížnost, tedy vlastně návrh na přezkoumání rozsudku, neboť se domnívá, že zrušené rozhodnutí bylo vydáno v souladu se stavebním zákonem a správním řádem v době vydávaného rozhodnutí," říká mluvčí kraje Petra Špornová.

Dodala, že o stavbě krnovského Kauflandu se rozhodovalo téměř před třemi roky. Další roky pak patrně potrvá, než o kasační stížnosti rozhodne Nejvyšší správní soud. Vyřešení kauzy Kaufland se tak určitě řádně protáhne.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
INISOFT s.r.o.
19
1. 2021
19.1.2021 - Seminář, školení
Liberec, hotel Centrum Babylon
INISOFT s.r.o.
20
1. 2021
20.1.2021 - Seminář, školení
Praha, hotel Globus
INISOFT s.r.o.
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Olomouc, Clarion Congress
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Hotel Globus
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí