zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

V Jihlavě se objeví nádoby na sběr rostlinného bioodpadu

28.01.2009
Odpady
V Jihlavě se objeví nádoby na sběr rostlinného bioodpadu

JIHLAVA - Novinku v odpadovém hospodářství chystá pro své obyvatele město Jihlava. To rozmístí po městě sběrné nádoby na rostlinný bioodpad.

Zhruba 150 nádob na svoz rostlinných bioodpadů bude umístěno ve dvou lokalitách města. Nádoby o obsahu 120, 140 a 240 litrů bude svážet speciální vozidlo přizpůsobené na sběr bioodpadu. Vybrané lokality jsme zvolili podle typu, na kterém chceme sběr bioodpadů otestovat. Jde o starší rodinné domy a bytové domy mezi Znojemskou, Brtnickou ulicí a Lidickou Kolonií a dále o novou výstavbu domů v oblasti Jasmínová, Trnková, Šípková,"
uvedl Martin Málek, mluvčí společnosti, která v Jihlavě likviduje odpad.

V těchto oblastech podle Málka dostanou občané v každém domě jednu speciální nádobu a do ní budou ukládat rostlinné odpady ze zahrad a kuchyní. "Nádoby dáme občanům zdarma a svoz bioodpadů zahájíme zkušebně 1. července," uvedl mluvčí. Bioodpady budou pravidelně sváženy na kompostárnu Henčov, kde bude sledována kvality rostlinných bioodpadů a následně poslouží k výrobě kompostu.

Na konci roku společnost vyhodnotí výsledky sběru a po dohodě s odborem životního prostředí rozhodne, ve které lokalitě bude sběr bioodpadů pokračovat. "Dlouhodobým cílem je do šesti let dosáhnout plošného sběru bioodpadů z celého území města," dodal Málek. Svoz bioodpadů by měl v budoucnu snížit množství ukládaných odpadů na skládku odpadů a zajistit přeměnu bioodpadů na kompost, který se využije na údržbu městské zeleně.

Autor / zdroj: Mediafax
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
INISOFT s.r.o.
19
1. 2021
19.1.2021 - Seminář, školení
Liberec, hotel Centrum Babylon
INISOFT s.r.o.
20
1. 2021
20.1.2021 - Seminář, školení
Praha, hotel Globus
INISOFT s.r.o.
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Olomouc, Clarion Congress
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Hotel Globus
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí