zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Krátce - různé

30.01.2009
Obecné
Krátce - různé

Chceme-li měnit naše životní prostředí k lepšímu, musíme začít od těch nejmenších. Společnost Smart Gear Toys proto navrhla dětský domeček pro panenky, který neježe je vyrobený z recyklovatelného dřeva a nabarvený netoxickými vodovými barvami, ale především názorně ukazuje “domácnost” budoucnosti. Dům je tedy vybaven solárními panely a větrnou turbínou, recyklací odpadu i užitkové vody a jako hlavní dopravní prostředek neslouží automobil, nýbrž jízdní kolo. Navíc je celá tahle krása zabalena v recyklovatelném papíru a stojí 130 dolarů, v přepočtu tedy asi 2600 Kč (koupit můžete například na webu Toys “R” Us).

Australský výrobce Envirosax představil novou řadu nákupních ekologických tašek. Jsou vyrobeny z recyklovaných materiálů (polyesterové) a v případě organické řady z přírodní viskozy. Použité materiály jsou velice lehké a pevné. Tyto ekologické tašky pojmou dvojnásobek běžné plastové tašky (až 20 kg) a jdou srolovat do skutečně malého balíčku - ve sbaleném stavu mají 10 x 4,5 cm. Více o těchto produktech naleznete zde
http://www.kabelkysnu.cz/

Od začátku roku 2009 zahajuje Ekologický institut Veronica nový cyklus přednášek spojených s poradnou na téma úspor energie ve starších domech. RNDr. Jan Hollan a RNDr.Yvonna Gaillyová pravidelně, vždy poslední úterý v měsíci poradí, jak izolovat starý dům, jak utěsnit okna a dveře, čím a jak topit. Majitelé či nájemníci domů a bytů mají možnost konzultovat svoje záměry stavebních úprav či možnosti vytápění. První přednáška a poradenské konzultace proběhnou v úterý 27. ledna 2009 v knihovně Domu ochránců přírody na Panské ulici 9 v Brně od 17 hodin. Informovala o tom Yvonna Gallyová z Ekologického institutu Veronica.

Jako evropská novinka byla v lednu 2009 představena první řada certifikovaných ekologických plastových hraček pro nejmenší děti KIKKO (R) ECO. Ekologické dětské hračky KIKKO (R) ECO jsou vyrobeny z biologicky odbouratelného materiálu ECOLGREEN PLA. ECOLGREEN PLA je vyráběn z kukuřičného škrobu (PLA - NATUREWORKS (R)). Ekologické hračky pro nejmenší KIKKO (R) ECO jsou navíc biodegradabilní - až dítě vyroste a hračka ho nezajímá, nevzniká problém kam s ní. Materiál se likviduje přirozenou cestou, tedy kompostováním

Podle turistických kanceláří v provincii Kanton je během letošního jarního svátku ekologický turismus v této provincii velmi populární. Počet turistů se velice zvýšil ve srovnání s loňským rokem.
Letos je Rok ekologického turismu, který podporuje čínská vláda. Mnoho turistických kanceláří v Kantonu poskytlo programy ekologického turismu. Podle statistiky se během jarního svátku turistické cesty zvýšily o 20 procent ve srovnání s loňským rokem.

Valašské Klobouky - Ekologické sdružení Kosenka z Valašských Klobouk pořádá v sobotu 31. ledna tradiční zimní přechod Holého vrchu spojený s přespáním. Je to už třiatřicátý ročník neformálního setkání příznivců bělokarpatské přírody.
Trasu cesty i její způsob si volí každý sám.
„Někdo přijde pěšky, někdo na sněžnicích a někdo vezme běžky,“ popsal akci Miroslav Janík z Kosenky.
„Není to nic formálního. Kdo chce, přijde nahoru a potká se s ostatními,“ doplnil Janík.
Akce se koná za každého počasí.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
INISOFT s.r.o.
19
1. 2021
19.1.2021 - Seminář, školení
Liberec, hotel Centrum Babylon
INISOFT s.r.o.
20
1. 2021
20.1.2021 - Seminář, školení
Praha, hotel Globus
INISOFT s.r.o.
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Olomouc, Clarion Congress
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Hotel Globus
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí