zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Krátce - různé

03.02.2009
Obecné
Krátce - různé

Japonský výrobce elektroniky Panasonic uvede v březnu na evropské trhy spotřebiče ze segmentu velké bílé techniky (pračky, lednice apod.). Do České republiky by tyto produkty měly dorazit v průběhu dubna. Firma, která se v Evropě zaměřuje především na prodej audio a video elektroniky, bílou techniku běžně prodává na asijských trzích. Spotřebiče uváděné na evropské trhy by podle informací M&M měly být prémiové kategorie a extrémně ekologicky šetrné.

2. února se slaví 13. světový den mokřadů. Šéf čínského lesnického úřadu Jia Zhibang před několika dny při interview s novinářem prohlásil, že Čína nyní aktivně sleduje mezinárodní spolupráci, aby přilákala více investic a moderních způsobů ochrany mokřadů na svém území.
V uplynulých letech Čína věnovala více pozornosti ochraně mokřadů a povědomí obyvatel o ochraně mokřin se také očividně zvýšilo.
Jia dodal, že Čína už navázala spolupracovní vztahy s USA, Austrálií a Německem.
Podle informace má Čína v současnosti 36 důležitých mokřadů a 550 přírodních rezervací mokřadního typu

Praha - Domácnosti, které topí uhlím ve starých, neekologických kotlích a znečišťují okolní ovzduší, by za několik let mohly platit vyšší daň z nemovitosti.
Ministr životního prostředí Martin Bursík (SZ) chce prosadit nový zákon o ochraně ovzduší, podle něhož by kotle na vytápění měly od roku 2014 plnit přísné ekologické limity. Rodinám, které normy nesplní, by měl naskočit nový poplatek k pravidelné dani z jejich domu.
Výši pokuty Bursík zatím nesdělil. Jeho úřad návrh nového zákona o ochraně ovzduší teprve chystá rozeslat ostatním ministerstvům k připomínkám. Pak o návrhu bude ještě jednat vláda a parlament. Uhlím topí na půl milionu českých domácností.

BRNO – Brněnská radnice chce vybrat od lidí co nejvíc starých mobilních telefonů. Mohou je odeslat v obálce, kterou většina obyvatel dostala do schránek, nebo odevzdat ve sběrných dvorech.
Radnice chce zamezit tomu, aby lidé házeli mobily do popelnic.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
INISOFT s.r.o.
20
1. 2021
20.1.2021 - Seminář, školení
Praha, hotel Globus
INISOFT s.r.o.
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Olomouc, Clarion Congress
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Hotel Globus
22
1. 2021
22.1.2021 - Seminář, školení
Pardubice
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí