zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Konference Nerostné suroviny pro Evropu

09.02.2009
Geologie
Konference Nerostné suroviny pro Evropu

Evropská unie vydala v listopadu minulého roku „Iniciativu v oblasti surovin – uspokojení kritických potřeb pro růst a zaměstnanost v Evropě“.

Euromines – Evropská asociace těžebního průmyslu ve spolupráci s Těžební unií České republiky a Ministerstvem průmyslu a obchodu pořádají v termínu 28. - 29. dubna 2009 konferenci „Nerostné suroviny pro Evropu”.  Akce si dává za cíl řešit otázky poptávky po nerostných surovinách a jejich dodávky pro Evropskou unii se záměrem dále přispět k otázce zajištění krátkodobých, střednědobých i dlouhodobých „strategických“ potřeb nerostných zdrojů pro evropský průmysl a ekonomiku. Očekává se, že jeden z nejvýznamnějších příspěvků pronese místopředseda Evropské komise Günter Verheugen. Další, z dvousetpadesáti předpokládaných účastníků konference, budou zástupci partnerských ministerstev hospodářství resp. průmyslu členských států EU, poslanci Evropského parlamentu, další zástupci jednotlivých ředitelství Evropské komise i odborníci z řad těžebního a navazujícího průmyslu (strojírenského, stavebního, automobilového apod.). Oficiální záštitu převzali Úřad vlády ČR, kancelář místopředsedy vlády pro evropské záležitosti pana Alexandra Vondry, Ministr průmyslu a obchodu ČR, Ministr životního prostředí ČR a Český báňský úřad.

Místem konání akce je hotel Praha, nabízející kvalitní podmínky pro úspěšnou realizaci celé akce spojenou s uspořádáním výstavy s názvem „Minerály evropských zemí“, dokladující na příkladech řady minerálů procesy sjednocující evropský kontinent v geologické minulosti.

www.euresources2009.eu

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
INISOFT s.r.o.
19
1. 2021
19.1.2021 - Seminář, školení
Liberec, hotel Centrum Babylon
INISOFT s.r.o.
20
1. 2021
20.1.2021 - Seminář, školení
Praha, hotel Globus
INISOFT s.r.o.
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Olomouc, Clarion Congress
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Hotel Globus
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí