zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Skladové zóny kolem měst podle Ratha škodí přírodě. Jejich budování ve středních Čechách končí

11.02.2009
EIA
Skladové zóny kolem měst podle Ratha škodí přírodě. Jejich budování ve středních Čechách končí

Praha - Skladové areály škodí přírodě. Tak by se dalo vyložit stanovisko středočeských krajských radních, kteří odmítají schvalovat budování nových skladových kapacit v okolí Prahy i dalších velkých měst ve středních Čechách. „Už jich je dost,“ konstatoval hejtman David Rath (ČSSD) s dodatkem, že krajská reprezentace pod jeho vedením nebude kvůli skladům podporovat zabírání zemědělské půdy – a ani pozemků, na kterých by bylo možno vybudovat jiné, „kvalitnější“ objety.

Při posuzování EIA – vlivu stavby za životní prostředí – tedy skladové objekty téměř jistě dostanou stop. A v uplynulých týdnech už se tak nejméně třikrát stalo. „Ochotni jsme podporovat jedině rozšiřování výrobních kapacit,“ naznačil hejtman, jaké záměry mají naději na podporu. I v těchto případech ale souhlas krajských radních nebude automatický.

Kvůli ekologickým dopadům zatím pod drobnohledem nové krajské reprezentace neprošla zhruba třetina posuzovaných záměrů.Již v minulosti hejtman Rath připomněl, že cílem jeho administrativy je hlavně podporovat zelené prstence kolem velkých měst, které mohou sloužit jako rekreační zóna.

 

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
INISOFT s.r.o.
20
1. 2021
20.1.2021 - Seminář, školení
Praha, hotel Globus
INISOFT s.r.o.
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Olomouc, Clarion Congress
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Hotel Globus
22
1. 2021
22.1.2021 - Seminář, školení
Pardubice
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí