zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Ocenění za trvale udržitelný design

13.02.2009
Obecné
Ocenění za trvale udržitelný design
Během logistické konference LOG-IN 2008 v Praze získal ProLogis Park Úžice nejvyšší ocenění v kategorii Skladovací prostory, v konkurenci čtyř dalších projektů. Ceny byly udělovány na základě těchto kritérií: míra inovace, kvalita/výjimečnost projektu, nové a inovativní technologie a postupy, přínos projektu nebo výrobku pro zákazníka (konečné výsledky, úspora nákladů atd.) a význam projektu nebo výrobku pro český logistický trh obecně.

Na každoročním udělování cen Construction Investment Journal Awards v Polsku obdržel ProLogis Park Úžice ocenění v nové kategorii Nejlepší ekologický projekt ve střední a východní Evropě. Vítězný projekt vybrala odborná porota na základě těchto kritérií: nejmodernější technologie trvale udržitelného rozvoje, vytvoření příjemného pracovního prostředí, dostupnost veřejnou dopravou, ekonomická životaschopnost a také kvalita designu budovy.

ProLogis, největší světový vlastník, správce a developer průmyslových nemovitostí, má na svém kontě již několik ekologických certifikátů. Dva projekty ve Spojených státech získaly certifikát LEED (Leadership in Energy and Environmental Design/přínos v oblasti energetického a ekologického designu), dva projekty v Japonsku vznikly v souladu se systémem CASBEE (Comprehensive Assessment System for Building Environmental Efficiency/komplexní hodnocení ekologické efektivity budovy). Tři nemovitosti ve Velké Británii obdržely ocenění na základě klasifikace BREEAM (Building Research Establishment Environmental Assessment Method/hodnocení trvale udržitelné stavby a návrhu).
Zdroj: STAVITEL

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
BUREAU VERITAS CZECH REPUBLIC, spol. s r.o.
17
1. 2018
17-18.1.2018 - Seminář, školení
Praha
BUREAU VERITAS CZECH REPUBLIC, spol. s r.o.
7
2. 2018
7-8.2.2018 - Seminář, školení
Praha
BUREAU VERITAS CZECH REPUBLIC, spol. s r.o.
18
4. 2018
18-19.4.2018 - Seminář, školení
Praha
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí