zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Rezidence Jubileum dostala zelenou

16.02.2009
Obecné
Rezidence Jubileum dostala zelenou
Developerská společnost DavCor připravuje bytový projekt Rezidence Jubileum - rezidenční komplex na ulici Komunardů v Praze 7, který nabídne 100 moderních bytových jednotek. Stavební práce budou zahájeny v květnu 2009. Projekt je vhodný pro všechny zájemce o kvalitní bydlení nebo pro ty, kteří hledají investici do budoucna. Většina bytů je o velikosti 1+kk, 2+kk a 3+kk a jen několik střešních apartmánů má dispozice 4+kk.

V souvislosti s chystaným zahájením výstavby DavCor také rozšiřuje svůj ekologický program "zelená kola & zelené střechy". Součástí vybavení každého bytu bude proto kolo a ochranná přilba. DavCor rovněž jedná se zástupci městské části Praha 7 o podpoře cyklistických aktivit v této oblasti a o vybudování cyklistických stezek.

Rezidence Jubileum bude zahrnovat další ekologický prvek, a to "zelené střechy", které skýtají hned několik výhod pro projekt samotný i okolní prostředí. Kromě estetického aspektu napomáhají k odtoku dešťové vody a snižují nebezpečí zatopení, zlepšují tepelnou izolaci a snižují spotřebu energie. Výrazně zvyšují životnost vodotěsných membrán - téměř na dvojnásobek, pohlcují oxid uhličitý a produkují kyslík, čímž zlepšují kvalitu ovzduší. Snižují úroveň hluku a nahrazují chybějící vegetaci, zvyšují kvalitu vody odfiltrováváním dusíku a v neposlední řadě slouží jako přirozené prostředí pro ptáky a motýly. Konečný projekt Rezidence Jubileum zahrnuje přibližně 1400 m2 zelených střešních ploch.
Zdroj: STAVITEL

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí