zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Samsung představil ekologický mobil poháněný sluncem

22.02.2009
Obecné
Ekologické mobily
Samsung představil ekologický mobil poháněný sluncem

Samsung přichází s prvním mobilem s dotykovým displejem, který je vybaven solárními panely. Výrobce tím chce snížit zátěž na životní prostředí. Detaily prozatím nezveřejnil.

Ekologické telefony nedávno představila také Nokia a Motorola. Samsung už se pochlubil jednoduchým modelem E200 Eco, který má kryt vyrobený z kukuřice.

Novinka pojmenovaná Blue Earth (Modrá Země) uspokojí i náročné uživatele. Přitom je to ekologičtější přístroj než zmiňovaný "kukuřičný" low-end. Samsung Blue Earth je totiž první mobil s dotykovým displejem, který je poháněn sluneční energií.

Samsung Blue Earth

Na zádech kompaktního mobilu jsou solární panely. Parametry slunečního provozu ale výrobce prozatím nezveřejnil, vše bychom se měli dozvědět na Mobile World Congress, kde si ekologická novinka od Samsungu odbude premiéru.

Samsung představil ekologický mobil společně s heslem The Blue Earth Dream: Eco-living with Samsung mobile (Sen o modré planetě: Ekoživot s mobily Samsung). Tomuto heslu Samsung podřídil i další parametry nového telefonu.

Samsung Blue Earth

Kryt Samsungu Blue Earth je z recyklovaného plastu vyrobeného z použitých plastových lahví. Toto řešení snižuje emise uhlíku při výrobě a šetří spotřebu pohonných hmot. Mobil i jeho nabíječka neobsahují škodlivé látky jako berylium, ftaláty nebo bromované zpomalovače hoření.

Na ekologii mysleli i při balení. Obal telefonu je malý a lehký. Navíc je vyroben z recyklovaného papíru. Nabíječka dodávaná spolu s telefonem spotřebuje v pohotovostním stavu pouze 0,03 W.

Samsung Blue Earth

Výbavu nového ekologického mobilu výrobce prozatím nezveřejnil. Už ale víme, že se ovládá přes rozměrný dotykový displej a používá upravené uživatelské prostředí TouchWiz. Nechybí fotoaparát prozatím neznámého rozlišení.

Jas displeje, délku podsvícení a bluetooth můžeme snadno přepnout jedním stiskem do úsporného režimu. Telefon je vybaven krokoměrem, který umožňuje sledovat počet kroků a spočítat, o kolik se sníží emise CO2 v porovnání s použitím motorového vozidla. Telefon výsledek zobrazuje v počtu stromů, které se díky tomu podařilo zachránit.

Autoři:

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
INISOFT s.r.o.
19
1. 2021
19.1.2021 - Seminář, školení
Liberec, hotel Centrum Babylon
INISOFT s.r.o.
20
1. 2021
20.1.2021 - Seminář, školení
Praha, hotel Globus
INISOFT s.r.o.
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Olomouc, Clarion Congress
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Hotel Globus
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí