zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Projekt usnadní učitelům v Ústeckém kraji ekologickou výuku

17.02.2009
Obecné
Projekt usnadní učitelům v Ústeckém kraji ekologickou výuku

Most - Deset středních škol v Ústeckém kraji se zapojí do dvouletého projektu, který usnadní jejich pedagogům výuku témat souvisejících s ekologií. Učitelé pomohou vytvořit a budou využívat metodické příručky zaměřené na praktickou a teoretickou stránku problematiky životního prostředí, informoval ČTK Miroslav Koranda z občanského sdružení Kuprospěchu.

Projekt je financován Evropským sociálním fondem (ESF), přispívá i stát. Náklady dosáhnou 14,99 milionu korun. Projekt zaštiťuje Podkrušnohorské gymnázium v Mostě, jež spolupracuje se vzdělávacím střediskem lesnictví a zemědělství ForAgria, občanskými sdruženími Kuprospěchu a Vesuv a chomutovskou střední školou energetickou a stavební.

"Vybraní pedagogové se budou podílet kromě metodik i na vytváření webu pro sdílení příprav na vyučovací hodiny tak, aby výsledek vyhovoval konkrétním potřebám a nárokům učitelů," uvedl Koranda.

Webové rozhraní s přípravami na jednotlivé hodiny začne podle něj fungovat od poloviny příštího roku. "Web nabídne především environmentální témata, jež budou přizpůsobena jednotlivým vyučovacím předmětům," doplnil.

Cílem projektu je podle zástupce ředitele mosteckého gymnázia Milana Kalců úspora času a práce pedagogů při přípravě na vyučovací hodiny. "To by se ve výsledku mělo projevit v kvalitě výuky. Navíc očekáváme, že projekt středním školám usnadní aplikaci některých částí probíhající reformy školství," vysvětlil.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
INISOFT s.r.o.
19
1. 2021
19.1.2021 - Seminář, školení
Liberec, hotel Centrum Babylon
INISOFT s.r.o.
20
1. 2021
20.1.2021 - Seminář, školení
Praha, hotel Globus
INISOFT s.r.o.
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Olomouc, Clarion Congress
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Hotel Globus
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí