zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Krátce: Máte ve své restauraci lapač tuku?

23.02.2009
Obecné
Voda
Krátce: Máte ve své restauraci lapač tuku?
Lapák tuku je celoplastová válcová nádrž určená pro zachytávání olejů a tuků například z kuchyní, potravinářských provozů, ze zpracování masa neboli všude tam, kde hrozí nebezpečí vysrážení obsahu tuku v odpadní vodě.

Všeobecně je nutné vypouštět přes lapáky tuků pouze znečištěné vody s vyloučením odpadu ze sociálních zařízení. Lapák tuku slouží jako ochrana kanalizace, ČOV a ostatních zařízení v kanalizační síti před zanášením tukem.
Lapák tuků je konstruován jako válcová celoplastová nádrž většinou z  polypropylenu pro osazení do terénu. Voda s obsahem tuku natéká do kalového prostoru, kde dochází ke gravitačnímu odloučení tuku. Tuk zůstane u hladiny, hrubé nečistoty se usadí v usazovacím prostoru. Tuková vrstva se shrabuje a odváží. Předčištěná voda odtéká pod nornými stěnami do výtoku, který je napojen na kanalizaci.
Lapáky tuků se většinou vyrábějí ve velikostní řadě podle velikosti provozovny.  Lapák je nutno pravidelně jedenkrát do měsíce překontrolovat.Likvidaci obsahu se zajistí  vysátím jeho obsahu autorizovanou firmou.ZDROJ: www.neoservis.cz
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí