zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Projekt zaměřený na zlepšení sběru dat o nakládání s odpady odstartován

23.02.2009
Odpady
Projekt zaměřený na zlepšení sběru dat o nakládání s odpady odstartován

Dne 21.1.2009 byl oficiálně zahájen twinning light projekt „Improvement of Waste Treatment Data System in the Czech Republic (Gathering, Verification, Assessment)“ CZ06/IB/EN/07-TL, zaměřený na „Zlepšení sběru dat o nakládání s odpady“. Partnerem CENIA v projektu je Slovenská agentura životního prostředí (SAŽP) zřízená slovenským Ministerstvem životního prostředí (MŽP SR). Projekt je financován z evropského programu Transition Facility, ve kterém je Česká republika příjemcem zahraniční pomoci.

Cílem projektu je zkvalitnění systému sběru dat v odpadovém hospodářství v České republice se zaměřením na sběr dat, jejich verifikaci a hodnocení. Projekt je zaměřen na přípravu a implementaci metodik pro nakládání s odpady, shromažďování, ověřování, hodnocení a realizace systému kontrol na ohlášené údaje.

Projekt bude realizován ve 26 týdenních blocích v období leden-červenec 2009, do projektu je zapojeno celkem 9 zaměstnanců CENIA a 8 expertů ze Slovenska a na projektu spolupracují odborníci z Českého statistického úřadu, Ministerstva životního prostředí, Státního fondu životního prostředí a České inspekce životního prostředí. V rámci bloků budou probíhat plánované workshopy a individuální konzultace se slovenskými experty. Podrobnější webová prezentace projekjeude k dispozici na adrese www.cenia.cz v sekci projekty.

Aktivity projektu jsou následující:

  • Analýza stávajícího systému sběru dat o nakládání s odpady
  • SWOT analýza stávajícího systému zaměřená na kritické body v procesu sběru, zpracování a verifikace dat
  • Návrh nového modelu pro sběr dat
  • Vytvoření metodik pro sběr, verifikaci a hodnocení dat
  • Seminář k metodice sběru dat
  • Seminář k metodice verifikace a kontrol dat
  • Seminář k metodice hodnocení dat
  • Seminář pro pracovníky podílející se na sběru dat na regionální úrovni
  • Vytvoření kontrolního systému pro ohlášená data

Se svými případnými dotazy se prosím obracejte na projektového vedoucího, kterým je Ing. Jiří Valta, tel.                267 225 299        , email: jiri.valta@cenia.cz, případně přímo na projektovou adresu twodpady@cenia.cz.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí