zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Druhá mezinárodní konference v Klagenfurtu u jezera Worthersee

24.02.2009
Obecné
Ovzduší
Hluk
Druhá mezinárodní konference v Klagenfurtu u jezera Worthersee

1 - 2 říjen 2009 - Pro odborníky z oborů životního prostředí, dopravy a přepravy a zástupce administrativy, politiky, vědy a ekonomie.

Konference “Fine!Dust-Free” se pořádá již podruhé v Klagenfurtu – tentokrát v rámci projektu  EU-LIFE Projekt “SPAS”. Je to projekt navazující na EU-LIFE Projekt “KAPA GS” (www.kapags.at). KAPA GS identifikovala PM 10 znečištění způsobované zvířením silničního prachu motorovými vozidly podél frekventovaných cest. Proti tomuto ohrožení vytvořil SPAS tzv. Sound and Particle Absorbing System (protihlukové stěny kombinované s jemným prachovým filtrem), který je schopen výrazně redukovat jak okolní znečištění prachem PM10 tak snížit hladinu hluku.

Předmětem druhé mezinárodní konference Fine!Dust-Free jsou výsledky projektu SPAS spolu s celoevropskou iniciativou zabývající se jemnými prachovými částicemi (fine-dust).

Program bude zahrnovat novou směrnici EU o kvalitě ovzduší, nejnovější studie jemných prachových částic na zdraví, náklady a důsledky.

Hlavní důraz bude kladen na prezentaci zpráv z konkrétních evropských studií: experti z Grazu, Berlína, Stockholmu, Itálie a Švýcarska si navzájem vymění své zkušenosti získané při měření znečištění. V rámci výstavy budou navíc diskutována inovativní technická řešení, jako využití CMA (lapače jemného prachu). Exkurze k první evropské protihlukové stěně vybavené jemnými prachovými filtry poskytne možnost k výměně know-how. Kongres bude završen přehledem trendů a scénářů.

Společenský program, který bude vše, jen ne „prašný“ a příjemná atmosféra budou stimulovat výměnu zkušeností a odborných znalostí.

Více na: http://www.life-spas.at/english/375.asp

Zaregistrujte se nyní a získejte bonus za včasnou registraci v podobě slevy EUR 30,-!

Stále ještě existuje volný prostor pro další témata, která mohou být do programu začleněna. Kontakt:

pro specialisty, kteří mohou něčím zajímavým přispět: sandra.habib@klagenfurt.at

 

vystavující: m.staudegger@life-spas.at


Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí