zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Skládka odpadu v Nasavrkách by se měla rozšířit zhruba o čtvrtinu

25.02.2009
Odpady
Skládka odpadu v Nasavrkách by se měla rozšířit zhruba o čtvrtinu

Nasavrky (Chrudimsko) - Společnost AVE Nasavrky chce výrazně rozšířit skládku komunálního odpadu u Nasavrk na Chrudimsku. K dnešní rozloze zhruba šest hektarů by mělo přibýt dalších asi 1,5 hektaru. Doba využití skládkovacího prostoru by se tak měla zvýšit o dalších sedm let, řekl ČTK člen představenstva a vedoucí provozu skládky Radek Kruml.

"Dosavadní kapacita stačí do roku 2011, po rozšíření se doba skládkování prodlouží asi do roku 2017 až 2018," uvedl Kruml.

Skládka začala fungovat v roce 1993. Postupně se v několika etapách rozšiřovala, uzavřena by měla být podle předpokladů po rekultivaci v roce 2020. Současná rozloha areálu je šest hektarů, plocha vlastní skládky 4,6 hektaru. Z celkové kapacity 610 730 krychlových metrů je naplněno 280 000, nově je navrženo rozšíření na 842 896 m3. Skládku dříve vlastnilo a provozovalo město Nasavrky. V roce 2006 založilo s rakouskou firmou AVE CZ společný podnik AVE Nasavrky, v němž obec drží podíl 40 procent.

"Protesty veřejnosti jsme nyní nezaznamenali, ani od ekologického sdružení v sousední Ochozi, které mělo v minulosti připomínky k rozšiřování skládkovacího prostoru," řekl ČTK starosta Nasavrk a předseda představenstva firmy AVE Nasavrky Milan Chvojka. Jediným nepříjemným dopadem skládky pro okolí je podle něj to, že z úložiště někdy vítr odnáší lehčí materiály.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí