zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Díky extrémnímu zájmu o novou ekologickou Corsu zavádí Opel mimořádné směny

27.02.2009
Obecné
Díky extrémnímu zájmu o novou ekologickou Corsu zavádí Opel mimořádné směny
Německá automobilka Opel zavede mimořádné pracovní směny, protože poptávka po jejích modelech Corsa díky vládním příspěvkům na nákup nových aut enormně vzrostla. Ve středu to uvedl slovenský server SME.

Německá vláda zavedla minulý měsíc příspěvek 2 500 eur pro obyvatele, kteří vymění staré auto za ekologičtější nové. Bonus je součástí celkové podpory pro německou ekonomiku ve výši 50 miliard eur.

Výsledkem je, že poptávka po malých ekologičtějších modelech Opel Corsa se oproti období před zavedením příspěvku ztrojnásobil, informovala firma, která je divizí americké společnosti General Motors.

Opel nyní zrušil i plány na zkrácení pracovní doby v závodu v Eisenachu na východě Německa. Naopak, závodu bude i v březnu pokračovat v třísměnném provozu a mimo to tam automobilka zařadí ještě několik dalších mimořádných pracovních směn.

Naplno teď pracuje i závod Opelu ve španělské Zaragoze, kde se vyrábějí kromě Corsy i modely Meriva a Combo.

Zvýšení poptávky po modelech Opelu, v tomto sektoru momentálně jeden z mála pozitivních jevů, přichází v době, kdy kritická situace automobilky General Motors vyvolává obavy o budoucnost její evropské dcery. Německá vláda dala najevo, že je ochotná Opel podpořit, ale trvá na tom, aby automobilka nejdříve předložila dlouhodobý plán rozvoje.

Autor: Dana Rybáková

http://www.mediafax.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
INISOFT s.r.o.
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Olomouc, Clarion Congress
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Hotel Globus
21
1. 2021
21.1.2021 - Konference
Online
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí