zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Starostce Uničova třídění odpadu nevadí, varuje před způsobem platby

03.03.2009
Odpady
Starostce Uničova třídění odpadu nevadí, varuje před způsobem platby

UNIČOV - Starostka Uničova na Olomoucku Jarmila Kaprálová (KDU-ČSL) by třídění odpadu tak, jak ho představil Martin Bursík, podpořila. Varuje však před opětovným zaváděním jakýchkoli kuponů při hrazení svozu.

Třídění odpadu v Uničově podporují. „Už dnes třídíme i kartony od nápojů a o bioodpadu uvažujeme,“ uvedla starostka. Podle ní se odpady budou muset třídit. Obce již nyní na likvidaci odpadů doplácejí a musí s financemi v rozpočtu počítat. „Neprodělečné je pouze sklo, doplácíme na papír i plasty,“ uvedla Kaprálová.

Rozhodně však nesouhlasí s tím, aby se zavedl nějaký systém známek či kuponů, které by rozlišovaly, kdo třídí a kdo ne. „Je to absolutní nesmysl. Pan Bursík nikdy nebyl na venkově. V Praze asi těžko někdo hodí odpad do křoví, ale v menších obcích na venkově vznikne ukrutné množství černých skládek,“ myslí si starostka. Podle ní je co nejširší třídění nutné, obce si na zajištění kontejnerů a služeb peníze najít musí a lidé by měli platit paušál, tak jako nyní.

„Tlak by se měl vyvíjet na výrobce, aby nevytvářeli zbytečné obaly. Kdejaký krém je v plastové nádobce, ještě zatavený v igelitu a ještě v krabičce. Prodavač to už papírovou taškou nezachrání,“ dodala Kaprálová.


Autor / zdroj: Mediafax
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí