zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Nejstarší vodní mlýn ve střední Evropě v Hoslovicích se chystá na druhou sezónu

07.03.2009
Voda
Energie
Nejstarší vodní mlýn ve střední Evropě v Hoslovicích se chystá na druhou sezónu

HOSLOVICE - Rozšíření expozice a lepší dopravní dostupnost chystají pro letošní sezónu ve čtyři sta let starém vodním mlýnu v Hoslovicích na Strakonicku. Poprvé se brána mlýnu otevře 4. dubna.

Loni zažil nejstarší vodní mlýn v Čechách, ale i ve střední Evropě svou první sezónu, poté, co zde skončila tři roky trvající rozsáhlá rekonstrukce za 18 milionů korun. Letos přibude několik novinek. „Na Květnou neděli 4. dubna přivítáme jarní svátky celodenním programem, ve kterém se budeme snažit přiblížit regionální velikonoční zvyky a dětské hry Pošumaví. Budeme péct v peci tradiční pečivo, plést pomlázky a chybět nebude ani vyřezávání píšťalek nebo výroba řehtaček,“ prozradil něco z programu ředitel Muzea středního Pootaví ve Strakonicích Miroslav Špecián.

Do nové turistické sezony vstoupí skanzen v Hoslovicích obohacen o nové zemědělské nářadí a několik dřevěných vozů, které dokreslí hospodaření ve mlýně ve 20. a 30. letech minulého století. „Jsme rádi, že se nám podařila dořešit přístupnost pro vozidla s označením pro invalidy a obsluhu, která mají nyní v objektu k dispozici obslužné parkoviště sousedící s areálem. V horní části obce jsme nechali vybudovat nové odstavné parkoviště se sociálním zázemím a v březnu budeme řešit ještě změnu dopravního značení v místě,“ dodal Miroslav Špecián.

Pro letošek očekávají v muzeu ještě vyšší návštěvnost, než tomu bylo v loňském roce, kdy se lopatky mlýnského kola po renovaci znovu roztočily.


Autor / zdroj: Magdalena Navrátilová

http://jiznicechy.regiony24.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
INISOFT s.r.o.
19
1. 2021
19.1.2021 - Seminář, školení
Liberec, hotel Centrum Babylon
INISOFT s.r.o.
20
1. 2021
20.1.2021 - Seminář, školení
Praha, hotel Globus
INISOFT s.r.o.
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Olomouc, Clarion Congress
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Hotel Globus
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí