zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Na výstavbu kanalizací přispěje kraj Vysočina 26 mil. Kč

03.03.2009
Voda
Na výstavbu kanalizací přispěje kraj Vysočina 26 mil. Kč

Jihlava - Potoky, rybníky a řeky na Vysočině budou zase o něco čistější, přispějí k tomu i drobné vodohospodářské ekologické akce v obcích do 10 000 obyvatel, které kraj v prvním pololetí podpoří 26 miliony korun. Z desítky žadatelů neuspěli dva, ve druhém kole s uzávěrkou v červenci se bude rozdělovat 21 milionů korun, řekla ČTK mluvčí kraje Eva Neuwirthová.

Voda bude čistší třeba ve Zlatém potoce a v říčce Šlapance v centrální části Vysočiny, protože v Polné se pustí do rekonstrukce kanalizace na Karlově náměstí. Z pohledu ochrany životního prostředí území povodí patří k evropsky významným. Meandrující toky, jež lemují rákosiny, ostřice a mokřadní vrbiny jsou domovem vydry říční. Polná na obnovu náměstí získala grant z operačního programu Životní prostředí.

Tři obce dostaly na budování vodohospodářských ekologických akcí dotace od ministerstva zemědělství a kraj na ně Telči, Rokytnici nad Rokytnicí a Trnavě přispěje celkem 11 miliony.

Nejvyšší částku -- 5,6 milionu korun získá od kraje obec Daňkovice ležící v CHKO Žďárské vrchy a v ochranném pásmu vodního díla Vír. Pustí se do výstavby splaškové kanalizace a čistírny odpadních vod.

Rekonstrukce části kanalizace s podporou kraje začne také v Bohdalově a v Lidmani zahájí výstavbu splaškové kanalizace a čistírny odpadních vod. S žádostí u kraje neuspěla u výběrové komise obec Račín na Žďársku a Dobronín na Jihlavsku. V Račíně mimo jiné žije málo obyvatel (101), Dobronín nedodal stavební povolení.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí