zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Krátce - různé

04.03.2009
Obecné
Krátce - různé

Ministerstvo životního prostředí navrhuje vznik Národního geoportálu. Cílem návrhu je umožnit centrální přístup k veškerým prostorovým datům týkajícím se území ČR a který bude rovněž součástí širší evropské sítě o prostorových informacích.

Žáci Střední průmyslové školy dopravní v Plzni se dozví informace o vlivu dopravy na životní prostředí. Na tuto školu totiž dnes dorazila putovní výstava Dětí Země „Bezstarostná jízda“.
Výstava především poukazuje na rozdílné dopady různých druhů dopravy na životní prostředí a upozorňuje na četné nevýhody a rizika nadměrného používání automobilů. Hovoří se zde například o znečištění ovzduší, vysoké nehodovosti, ale třeba i etických otázkách souvisejících s těžbou ropy. Výstava dále nabízí i různé zajímavosti týkající se i veřejné dopravy, cyklistiky a letecké dopravy.
„Žáci dopravní školy budou mít příležitost zamyslet se nad svým oborem z trochu jiného pohledu, než jsou zvyklí. Některé z nich možná překvapí, s čím vším oblast dopravy může souviset,“ říká Martin Hyťha z plzeňské pobočky Dětí Země.

Ministerstvo životního prostředí (MŽP) vypsalo tendr na dodávání předmětů ke své propagaci pro následující tři roky. Hodnota veřejné zakázky, daná rámcovou smlouvou, by neměla překročit 1,5 milionu korun. Přihlášky je možno podávat do 13. března tohoto roku.

Unikátní projekt zkoumání znečištění ovzduší dnes začal v Ostravě a Karviné. Experti z akademie věd rozdali vybranému vzorku městských strážníků a úředníků speciální přístroje, které budou zaznamenávat, co dýchají. Výsledky by měly ukázat, jak moc nám škodí znečištěný vzduch.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
INISOFT s.r.o.
20
1. 2021
20.1.2021 - Seminář, školení
Praha, hotel Globus
INISOFT s.r.o.
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Olomouc, Clarion Congress
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Hotel Globus
22
1. 2021
22.1.2021 - Seminář, školení
Pardubice
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí