zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Evropské a ministerské peníze mají naučit odpovědnosti k přírodě

10.03.2009
Obecné
Příroda
Evropské a ministerské peníze mají naučit odpovědnosti k přírodě

Vlašim - Zkvalitnit výuku enviromentální výchovy, tedy té, která podporuje odpovědnost v jednání vůči přírodě i lidem na základních a středních školách, chtějí pracovníci Podblanického ekocentra ČSOP Vlašim

Projekt ve Středočeském kraji podporuje téměř sedmimilionovou dotací Evropský sociální fond. Ministerstvo školství v rámci programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost přidalo dotaci 6,5 milionů korun.
„Projekt má ukázat cestu od formální k efektivní environmentální výchově. Má také zpřístupnit odbornou pomoc a vzdělávání začínajícím školním koordinátorům environmentální výchovy a nadchnout pedagogy k této výchově dosud skeptické,“ uvedl hlavní poslání projektu s názvem Podpora zvyšování kvality enviromentální výchovy ve středočeských školách Kateřina Červenková z ČSOP Vlašim a dodala, že během projektu, který je naplánován na tři roky, vzniknou nové denní i pobytové výukové programy pro základní a střední školy. Pedagogové budou moci zdarma absolvovat celoroční specializační studium pro školní koordinátory environmentální výchovy a každoročně se také mohou zúčastnit konference s názvem Výchova a vzdělávání pro život, letního terénního kurzu, tématických seminářů nebo nástavbového semináře pro absolventy specializačního studia.
„Školy si u nás mohou zdarma objednat seminář o environmentální výchově pro celý pedagogický sbor přímo do své školní budovy. Zájemcům z řad učitelů můžeme nabídnout získat bezplatnou konzultaci k tématu a přihlášeným školám budeme pravidelně rozesílat informační a metodické materiály,“ slíbila Kateřina Červenková a podotkla, že projekt má přispět k tomu, aby enviromentální výchova nebyla jen souborem nahodilých aktivit hodících se k tématu, ale aby vycházela z jasně stanovených cílů, zaměřovala se na postoje a používala k tomu adekvátních prostředků.

KAREL CHLUMEC

 

 


  
 

 

 

 

 

 

 


 

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí