zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Bursíkovi oponenti si založili novou stranu - Demokratickou Stranu Zelených

13.03.2009
Obecné
Bursíkovi oponenti si založili novou stranu - Demokratickou Stranu Zelených

Ministerstvo vnitra v úterý zaregistrovalo nový politický subjekt - Demokratickou stranu zelených. Informoval o tom zmocněnec přípravného výboru strany Jan Vondrouš. Ustavující sjezd strany, kterou založila část nespokojenců s vývojem ve Straně zelených vicepremiéra Martina Bursíka, svolá Vondrouš během příštích dvou týdnů.

"Předpokládám, že Demokratická strana zelených bude usilovat o účast ve volbách do Evropského parlamentu, nicméně toto rozhodnutí závisí na výsledcích sjezdu a není v kompetenci přípravného výboru," uvedl Vondrouš v tiskové zprávě.

Vondrouš byl šéfem zelených na Liberecku, před dvěma týdny na protest proti Bursíkově politice ze Strany zelených vystoupil. K získání registrace potřeboval tisíc podpisů.
K nové straně se nehlásí zakladatelé vnitrostranické frakce Strany zelených Demokratická výzva, které o víkendu republiková rada zelených vyloučila. Iniciátorka frakce Dana Kuchtová vyzvala své bývalé stranické kolegy, aby Stranu zelených neopouštěli.

Bursík se prý odlivu členů nebojí, někteří odcházejí, ale noví, kteří zřejmě čekali, až si vyřešíme vnitřní rozpory, přicházejí, uvedl nedávno.

zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí