zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Svazek hodlá řešit ekologické problémy krkonošských obcí

17.03.2009
Obecné
Svazek hodlá řešit ekologické problémy krkonošských obcí

Vrchlabí - Žádat ministerstvo životního prostředí o pomoc při řešení ekologických problémů v podhorských obcích se rozhodl Svazek měst a obcí Krkonoše. Postup ve čtvrtek už projednala rada sdružení.

Svazek chce nejprve pomocí jednoduchých dotazníků oslovit čtyřicítku členských samospráv. Jednotlivé radnice se v následujících dnech budou moci vyjádřit, co je v oblasti životního prostředí momentálně nejvíce tíží a případně jaké projekty (sběrný dvůr, čistička odpadních vod, kanalizace, vodovod) by na jeho zlepšení uvítaly.

Svazek se poté na základě výsledků dotazníkového průzkumu obrátí na ministerstvo životního prostředí. „Zejména po obcích, které leží na území Krkonošského národního parku, se žádá, aby životní prostředí měly zvlášť v pořádku, přitom jejich rozpočty tomu vůbec neodpovídají. Zpravidla jsou to menší obce s velkým územím a malými daněmi,“ vysvětluje ředitel svazku Michal Vávra.

„Společně chceme stát upozornit na to, že tady tyto potřeby jsou a bez jeho podpory se ty věci těžko posunou dál,“ dodává Vávra. Podle něj by bylo ideální, kdyby ministerstvo vytvořilo speciální fond, z něhož by obce, nacházející se na chráněném území, mohly čerpat finanční prostředky. Výsledky dotazníkového šetření bude mít svazek pohromadě během dubna. Poté přijdou na řadu jednání s ministerstvem.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
INISOFT s.r.o.
20
1. 2021
20.1.2021 - Seminář, školení
Praha, hotel Globus
INISOFT s.r.o.
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Olomouc, Clarion Congress
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Hotel Globus
22
1. 2021
22.1.2021 - Seminář, školení
Pardubice
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí