zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Nejlepší pozemky pro sklady?

20.03.2009
EIA
Nejlepší pozemky pro sklady?
Středočeský kraj vydal zamítavé stanovisko k připravované výstavbě logistického parku v Cerhovicích na Berounsku. Podle hejtmana Davida Ratha (ČSSD) by to znamenalo zábor nejkvalitnější zemědělské půdy a vykácení desítek vzrostlých stromů. Starosta Petr Frei (nezávislý) s rozhodnutím kraje nesouhlasí. Nový areál by podle něj zvýšil zaměstnanost v obci.

Rath míní, že investoři by neměli stavět na zelené louce, ale zaměřovat se spíše na staré průmyslové areály, takzvané brownfields. Z toho důvodu hejtmanství zamítlo i výstavbu parku v Cerhovicích. "S tím jsme vyslovili zásadní nesouhlas a investorům můžeme doporučit, aby si našli místo v nějakém brownfieldu a tam realizovali svůj investiční záměr," uvedl hejtman.

Starosta podotkl, že s výstavbou již počítá schválený územní plán. Nechápe prý tudíž, proč se tyto dokumentace vůbec schvalují. "Jestli nás kraj bude tímhle stylem omezovat, tak to znamená, že obec není samosprávná, ale je řízena z kraje," uzavřel starosta. Rath k tomu řekl, že hejtmanství chce utlumit současné budování různých skladových a výrobních areálů na rozumnou míru. Rada kraje už podle něj při posuzování vlivu na životní prostředí zamítla řadu podobných projektů. Vedle Cerhovic to byl naposledy i skladovací areál u Kralup nad Vltavou. "Naším cílem je tyto investory dostat do takzvaných oblastí brownfields, tedy míst, kde už v minulosti průmyslová výroba byla a kde skončila," dodal hejtman.
Zdroj: Logistika

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
INISOFT s.r.o.
19
1. 2021
19.1.2021 - Seminář, školení
Liberec, hotel Centrum Babylon
INISOFT s.r.o.
20
1. 2021
20.1.2021 - Seminář, školení
Praha, hotel Globus
INISOFT s.r.o.
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Olomouc, Clarion Congress
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Hotel Globus
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí