zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Čeká Vás doma jarní úklid?

27.03.2009
Obecné
Odpady
Čeká Vás doma jarní úklid?
 Aby se jarní úklid nestal vaší noční můrou, přinášíme pár zaručeně otestovaných a oblíbených triků, do kterých můžete zapojit i ostatní členy rodiny. Záleží hodně na jejich pomoci, jestli budete uklízet hodinu nebo celý den.

Začněte úklidem místnosti, která bývá obývána nejméně, např. ložnice. Uklidíte ji rychleji a také v ní pořádek vydrží nejdéle. Nakonec si ponechejte místnosti, které jsou z hlediska vašeho pobytu nejfrekventovanější, tedy kuchyň, toaleta a koupelna. Jsou to místnosti, které jsou k udržení perfektní čistoty nejnáchylnější.

jarní úklid Mezi základní úklidové zbraně každé hospodyňky patří gumové rukavice (nejlépe takové, které pohltí pot z rukou a ošetří pokožku např. napuštěným heřmánkovým krémem), různé prachovky, utěrky, houbičky a drátěnka. Hadry na podlahu vyměňte za mopy. S nejnovějšími typy mopů nebudete mít ani špinavé ruce a nebudou vás bolet záda od ždímání.

Při mytí a leštění oken už nemusíte přemýšlet, jak dosáhnout vysokého lesku skla. Zapomeňte na dávno překonané rady typu leštění novinami, přidání škrobové moučky do vody na mytí a podobně. K umytí oken díky hadříkům z mikrovlákna nepotřebujete žádné chemické prostředky a navíc ani nemusíte při mytí balancovat na židli nebo lézt po schůdkách, pokud má Váš pomocník teleskopickou tyč.

S jarním úklidem je mnohdy spojeno i velké praní. Ti, kteří nemají to štěstí, že si mohou na vlastní zahradě zabudovat venkovní sušák, musí se spokojit s vnitřním sušákem či držákem i na ponožky.

jarní úklid Když už jste prádlo usušili, přijde na řadu žehlení. Žehlicích prken je na trhu poměrně velké množství – od těch levných až po ty finančně více náročné. Cena se odvíjí především od materiálu, ze kterého je vyrobena žehlicí deska. Důležité je i nastavení výšky žehlícího prkna, proto některé hospodyňky bolí ze žehlení velmi často záda.

Jaké úklidové prostředky používat a jak o ně pečovat?
Na trhu existuje celá řada úklidových prostředků, které nám ušetří spoustu práce a času. Výběr je bohatý a ti, kteří dávají přednost kvalitním prostředkům, vědí, že šetří nejen práci i čas, ale v konečném důsledku i peníze, neboť dražší prostředky jsou ve srovnání s levnějšími o hodně trvanlivější. A to nemluvíme o uživatelském komfortu.. Úklidové prostředky po použití vždy vyčistěte a správně uložte. Hadry a houbičky pravidelně perte a prachovky vyklepávejte.

ZDROJ: Vileda, www.chytrazena.cz
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
INISOFT s.r.o.
20
1. 2021
20.1.2021 - Seminář, školení
Praha, hotel Globus
INISOFT s.r.o.
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Olomouc, Clarion Congress
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Hotel Globus
22
1. 2021
22.1.2021 - Seminář, školení
Pardubice
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí