zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Letecká hasičská služba bude od začátku dubna na třetině území

26.03.2009
Havárie
Les
Letecká hasičská služba bude od začátku dubna na třetině území
Ministerstvo zemědělství uzavřelo s ministerstvem vnitra 24. března dohodu o spolupráci při hlídkové činnosti a hašení lesních požárů prováděných leteckou technikou. Uzavření dohody znamená, že na jedné třetině území ČR bude letecká hasičská služba zajištěna v plném rozsahu již od 1. dubna.
 
Letecká služba Policie ČR bude zajišťovat provádění hlídkové činnosti a hašení lesních požárů v dohodnutých pracovních sektorech na území České republiky v době od 1. dubna do 30. září každého kalendářního roku. Dohodnutá činnost bude realizována v sektorech: B8 – Benešovsko, B9 – Blanensko, C11 – Dolní Polabí, C12 – střední Polabí a Žďárské Vrchy a C 13 – střední Morava, Svitavsko. Území těchto pracovních sektorů je rámcově vyznačeno na mapě, která je přílohou této zprávy.
 
V odůvodněných případech vykoná letecká služba Policie ČR hlídkovou činnost i mimo vymezené pracovní sektory nebo mimo stanovené období kalendářního roku.
 
Dohoda zaručuje, že na jedné třetině území ČR bude letecká hasičská služba zajištěna v plném rozsahu již od 1. dubna. Na zbývajícím území bude tato činnost zabezpečena po ukončení výběrového řízení od 1. července.
 
Hlídkové lety bude Policie ČR využívat současně také k dopravnímu a bezpečnostnímu průzkumu a k výcviku svého personálu, proto náklady na zajištění hlídkové služby podle uzavřené dohody ponesou obě smluvní strany rovným dílem.
 
 
Petr Vorlíček
tiskový mluvčí MZe
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí