zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Ekocentrum Koniklec oslavilo Den Vody společně s Ekotechnickým muzeem

27.03.2009
Voda
Ekocentrum Koniklec oslavilo Den Vody společně s Ekotechnickým muzeem

Také Ekocentrum Koniklec se letos přidalo k oslavám světového svátku této vzácné a životodárné tekutiny. Světový Den vody byl v roce 1992 Spojenými národy určen na 22. březen. Důvodem jeho vyhlášení byla skutečnost, že na světě více jak miliarda lidí trpí nedostatkem pitné vody.

Ekocentrum Koniklec zajistilo informační stánky a doprovodný program pro veřejnost, která navštívila v sobotu 21. března od 10 do 16 hodin Ekotechnické muzeum v Praze 6. Lidé ve skupinách nejprve absolvovali exkurzi s průvodcem po historické čistírně odpadních vod a prohlédli si expozici historického hygienického mobiliáře. Poté měli možnost navštívit pět stánků, připravených Ekocentrem Koniklec. Děti si zahrály na vodní ptactvo, které se snaží uniknout vodě znečištěné detergenty, nebo si zkusily správně sestavit malý a velký vodní cyklus.  Se svými rodiči také odhadovaly, jak velké množství vody je uloženo v atmosféře, oceánech a mořích, jezerech a řekách, podzemní vodě nebo v živých organismech. Pro malé i velké byly navíc připraveny pokusy o vlastnostech vody. Nejvíce zaujala simulace sifonu a kouzelná krabice, která měnila znečištěnou vodu v čistou. Témata na stáncích se netýkala jen problémů s vodou v pouštních zemích -  desertifikace a vodní stres -  ale

i potíží mírného pásma -  odvodnění krajiny a měst, vodní eroze, záplavy či eutrofizace řek, přehrad a rybníků. Odměny pro děti věnovala akciová společnost Veolia.

Pro dospělé návštěvníky byl připraven stánek s informačními letáky Ekocentra Koniklec, Ekotechnického muzea a Ekoporadny Praha, kde byl k dispozici poradce, který zodpovídal přímo na místě dotazy z oblasti životního prostředí. Akce proběhla v dobré náladě a lze ji považovat za úspěšnou, protože se jí zúčastnilo přibližně 250 návštěvníků.
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
INISOFT s.r.o.
19
1. 2021
19.1.2021 - Seminář, školení
Liberec, hotel Centrum Babylon
INISOFT s.r.o.
20
1. 2021
20.1.2021 - Seminář, školení
Praha, hotel Globus
INISOFT s.r.o.
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Olomouc, Clarion Congress
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Hotel Globus
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí