zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Znáte báňská vyznamenání?

02.04.2009
Obecné
Havárie
Geologie
Znáte báňská vyznamenání?

Báňská ocenění

Záchranářský záslužný kříž

Záchranářský záslužný kříž Resortní medaile „Záchranářský záslužný kříž“ se uděluje za výjimečné zásluhy při záchraně života nebo majetku projevené při zásahu báňských záchranářů, při cestě k zásahu nebo při výcviku. Může být udělena i za zvláštní zásluhy o zvýšení odborné úrovně báňské záchranné služby nebo záchranářské taktiky, a to při splnění podmínky nejméně 10 let činnosti v báňské záchranné službě. Medaile uděluje a odevzdává předseda Českého báňského úřadu.

Medaile Jiřího Agricoly

Medaile Jiřího Agricoly Zřizovateli resortní medaile Jiřího Agricolly jsou Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR a Český báňský úřad. Resortní medaile se uděluje k ocenění pracovníků v organizacích podléhajících dozoru Státní báňské správy, pracovníků Státní báňské správy, ministerstev a ústředních orgánů zabývajících se hornictvím a pracovníků jiných odborů, kteří se o rozvoj hornictví zvláštním a ojedinělým způsobem zasloužili. Právo předávat rezortní medaile Jiřího Agricolly má každý zřizovatel, v případech hodných zvláštního zřetele předávají zřizovatelé medaile společně.

Zlatý Permon

Zlatý Permon Cena za bezpečnost v hornictví - Zlatý Permon se propůjčuje a uděluje subjektům podléhajícím dozoru státní báňské správy České republiky jako projev uznání za dosažení vynikajících výsledků v oblasti bezpečnosti práce. Zřizovateli ceny jsou Český báňský úřad, Odborový svaz pracovníků hornictví, geologie a naftového průmyslu a Odborový svaz Stavba České republiky. Cenu propůjčuje a uděluje, na základě rozhodnutí komise, jménem všech zřizovatelů předseda Českého báňského úřadu v kategoriích:

  • I. kategorie - hlubinný důl (černé uhlí, lignit, uran)
  • II. kategorie - povrchový uhelný lom (hnědé uhlí)
  • III. kategorie - povrchový lom (pískovny, štěrkovny atd., minimálně 51 zaměstnanců)
  • IV. kategorie - podzemní stavitelství včetně těžby nafty (minimálně 51 zaměstnanců)
  • V. kategorie - organizace s maximálně 50 zaměstnanci

Cena za bezpečnost práce v hornictví se propůjčuje na základě žádosti a uděluje v měsíci březnu za předcházející kalendářní rok.

ZDROJ: Státní báńská správa ČR

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí