zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Rýmařov zprovozní Odpadové centrum

07.04.2009
Odpady
Rýmařov zprovozní Odpadové centrum

Rýmařov - Obyvatelé Rýmařova budou brzy vozit odpad do nového centra. K dispozici bude v areálu bývalého zemědělského podniku ve směru z Rýmařova na Břidličnou.

Projekt Odpadového centra, který pro město Rýmařov zpracovala společnost ENVIprojekt, s.r.o., Zlín, řeší naráz dvě lokality. A to stávající sběrný dvůr a nově budované centrum.

Existující sběrný dvůr je v současné době umístěn přímo ve městě Rýmařově, na ulici Palackého. Jeho provoz bude upraven na sběrné místo s možností příjmu nebezpečných odpadů bez velkoobjemového odpadu a stavební sutě. Nová část Odpadového centra nyní roste v areálu bývalého zemědělského podniku na výjezdu z města Rýmařova směrem na Břidličnou. Toto místo poslouží k odkládání velkoobjemového odpadu, elektrošrotu a podobně.

„Odpadové centrum bude sloužit pro sběr a další nakládání s odpady z komunální i živnostenské sféry včetně odpadu nebezpečného, velkoobjemového i odpadu biologického vytvořeného obcí,“ doplnila Hana Pavlásková z Městského úřadu v Rýmařově.

Stávající budova poslouží pro provoz a jako zázemí obsluhy. Zpevněná plocha je určená pro manipulaci s odpadem a umístěn zde bude drtič. Součástí plánovaného vybavení dvora je také silniční mostová váha. Provoz počítá s technologiemi zpracování odpadů formou štěpkování. Stavba odpadového centra si vyžádá bezmála 12 milionů korun. Město Rýmařov se na ní bude podílet částkou 1 149 871 korun. Zbytek pokryjí dotace čerpané z Operačního programu životní prostředí, podporovaného z prostředků ERDF/FS a ze Státního fondu životního prostředí ČR.

„Výstavba areálu Odpadového centra bude mít pozitivní vliv na životní prostředí. Zvýšením vytříděnosti odpadů se snižuje podíl odpadů ukládaných na skládkách, které nenávratně zatěžují životní prostředí. Dalším pozitivem je zisk druhotných surovin, které lze opětovně využít,“ doplnila Pavlásková.

Bruntálský a krnovský deník 

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
INISOFT s.r.o.
19
1. 2021
19.1.2021 - Seminář, školení
Liberec, hotel Centrum Babylon
INISOFT s.r.o.
20
1. 2021
20.1.2021 - Seminář, školení
Praha, hotel Globus
INISOFT s.r.o.
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Olomouc, Clarion Congress
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Hotel Globus
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí