zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Zpřístupněna přírodní památka Podolský profil

11.04.2009
Příroda
Zpřístupněna přírodní památka Podolský profil

Magistrát hlavního města Prahy a Česká televize se spojili a zajistili odstranění asi padesát let starého plotu okolo bývalého lomu nad plaveckým stadionem v Podolí. Tímto krokem byla občanům Prahy nově zpřístupněna přírodní památka Podolský profil.

„Pozemek lomu byl v šedesátých letech minulého století oplocen jako součást plaveckého stadionu, ale v současné době plot již neplnil svoji funkci. Na mnohých místech byl roztrhán a popadaný,“ vysvětlil k přírodní památce Podolský profil radní hl. m. Prahy pro životní prostředí Petr Štěpánek.

„Po odstranění plotu park na Kavčích horách získal nový rozměr a také se zde nabízí několik kouzelných scenérií. Jak říkají četní návštěvníci parku – je to jeden z nejkrásnějších pohledů na Prahu, kde v jednom výhledu máme Vltavu, Vyšehrad, Pražský hrad i Petřín,“ doplnil radní Štěpánek.

Plot na základě objednávky České televize jako vlastníka pozemku odstranilo Sdružení dobrovolných hasičů Stříbrná Lhota, konstrukci plotu ze zarostlých dřevin uvolnilo Hnutí Brontosaurus, které dlouhodobě zajišťuje další práce spojené s údržbou přírodní památky Podolský profil.

Zdroj: Tiskový servis MHMP

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
INISOFT s.r.o.
19
1. 2021
19.1.2021 - Seminář, školení
Liberec, hotel Centrum Babylon
INISOFT s.r.o.
20
1. 2021
20.1.2021 - Seminář, školení
Praha, hotel Globus
INISOFT s.r.o.
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Olomouc, Clarion Congress
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Hotel Globus
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí