zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Škola má zvláštní, ale účinný systém třídění odpadu

14.04.2009
Odpady
Škola má zvláštní, ale účinný systém třídění odpadu

Studentka VŠE byla svědkem toho, jak úklidová služba na Žižkově sesypala všechny tříděné koše do jednoho pytle. Neznamená to ale, že škola odpad netřídí, systém je propracovanější, než by se na první pohled zdálo.

Studentka VŠE byla ve zkouškovém období svědkem zajímavé situace. Pracovník firmy Clean International, která zajišťuje úklid na VŠE, sesypal obsah všech tří nádob na tříděný odpad v Rajské budově do jednoho pytle. Jiřina Kopecká, vedoucí této úklidové firmy, díky kamerám celou situaci prověřila. Její zaměstnanci se žádného prohřešku nedopustili. Úklidová služba prý naopak často bojuje proti špatnému třídění.

„Proč ve škole ty koše instalují, když to pak stejně nemá žádný smysl?“ ptá se v e-mailu studentka zaražená počínáním úklidové služby. „Ano, jeden z mých pracovníků v Rajské budově z důvodu menšího množství odpadků v koších na chodbách i v nádobách na tříděný odpad smísil vše do jednoho pytle, nicméně v rukavicích jeho objem venku zpětně roztřídil do příslušných kontejnerů,“ vysvětluje Kopecká událost, které byla studentka svědkem.

Iva Hejdučková z Oddělení kontroly, informací a stížností zkontrolovala činnost pracovníků zajišťujících úklid. „Kontejnery na tříděný odpad na dvoře jsou zaplněny hodně, přestože je pravidelně vyvážejí. To dokazuje, že pracovníci odpad z nádob na papír, plasty a sklo do těchto kontejnerů opravdu dávají,“ potvrdila.

Stejně tak pravidelně kontroluje své pracovníky i Jiřina Kopecká. Pokud by zjistila, že některý z nich netřídí, mohl by být potrestán pokutou ve výši pět set korun. „Nejsme to my, kdo netřídí. Spíše naopak. Studenti nám hází do nádob na tříděný odpad všechno možné, dokonce i vložky,“ rozčiluje se Jiřina Kopecká. „Spousta studentů evidentně netřídí, protože koše na chodbách i v učebnách jsou kromě směsného odpadu plné papíru a plastových lahví,“ dodává Hejdučková.

S nařčením z netřídění nesouhlasí ani Odbor správy a majetku. Podle zprávy Boženy Nevyjelové, bezpečnostní a požární techničky, se loni na VŠE vytřídila asi jedna tuna plastů, přes tři tuny papíru a 1,6 tuny skla.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
19
8. 2017
19-26.8.2017 - Tábor, výlet, pobytová akce
LTD Polana
Ekologický institut Veronica
28
8. 2017
28.8-3.9.2017 - Ostatní akce
Centrum Veronica Hostětín, Hostětín 86
12
9. 2017
12-14.9.2017 - Veletrh, výstava
Birmingham
22
9. 2017
22-24.9.2017 - Seminář, školení
Ekodomov, V Podbabě 29B, Praha 6
26
9. 2017
26-28.9.2017 - Konference
Duisburg
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí