zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Nabídka technologií

14.04.2009
Obecné
Nabídka technologií

Servisní rubrika je připravována ve spolupráci s Technologickým centrem Akademie věd ČR - skupinou transferu technologií, která v rámci celoevropské sítě Enterprise Europe Network zprostředkovává transfer technologií českým subjektům. Kontakt: Ing. Jiří Janošec, Ph.D., tel.: +420 234 006 136, e-mail: janosec@tc.cz, www.enterprise-europe-network.cz

Bluetooth tepelný senzor pro PC a mobilní telefony

Ref: 09 FI 30h9 3CX7

Finská firma vyvinula Bluetooth tepelný senzor. Senzor je schopen přenášet naměřené hodnoty do počítače, telefonu, PDA vybaveného Bluetooth technologií bez nutnosti další konfigurace, a to na vzdálenost až jednoho sta metrů. Technologie může být dále vyvíjena a přizpůsobena pro další typy senzorů. Firma hledá obchodního partnera nebo partnera pro další vývoj.

Celoevropský výstražný protipožární systém

Ref: 09 GR 49Q1 3CV5

Řecká firma nabízí protipožární výstražný systém, který průběžně prostřednictvím satelitů monitoruje Evropu a v případě identifikace požáru poskytuje geograficky nejbližšímu uživateli automatizované výstrahy prostřednictvím e-mail zpráv a SMS. Firma hledá partnera pro regionální obchodní a technickou spolupráci.

Inovativní systém pro sledování záchranných situací

Ref: 08 BG 0529 27KW

Bulharská firma, specializovaná na tvorbu a vývoj přístupových kontrolních systémů, vyvinula nový systém pro sledování mimořádných a záchranných situací prostřednictvím viditelného, či infračerveného spektra. Systém může být použit i ve špatně přístupných oblastech a umožní kvalifikované rozhodování při řešení mimořádných situací. Firma hledá partnery pro obchodní spolupráci, případně pro další vývoj.

Ekologicky příznivé lepidlo pro stabilizování zboží na paletách

Ref: 08 GB 43O3 0IJS

Britská firma vyvinula ekologicky příznivé lepidlo, vhodné pro stabilizování zboží na paletách a nezpůsobí poškození nákladu. Je založeno na chemickém spojení mezi povrchy zboží, jež pevně drží, než se vyloží náklad z palety. Lepidlo nezanechá lepkavé zbytky, nepoškozuje povrch nákladu a je po oddělení nákladu neviditelné. Aplikace látky vyžaduje jen malou údržbu. Firma hledá partnery se zájmem o koupi a aplikace látky ve svých provozech na bázi obchodní spolupráce.

Dalších více než 2 600 nabídek a přes 500 poptávek po inovačních technologiích a řešeních lze zdarma nalézt pomocí fulltextového vyhledávání v angličtině na webu projektu Enterprise Europe Network: www.enterprise-europe-network.cz

Zdroj: Technik

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
INISOFT s.r.o.
19
1. 2021
19.1.2021 - Seminář, školení
Liberec, hotel Centrum Babylon
INISOFT s.r.o.
20
1. 2021
20.1.2021 - Seminář, školení
Praha, hotel Globus
INISOFT s.r.o.
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Olomouc, Clarion Congress
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Hotel Globus
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí