zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Podle radnice Prahy 1 Rock Café porušuje limity hluku

20.04.2009
Hluk
Podle radnice Prahy 1 Rock Café porušuje limity hluku

PRAHA - Radnice Prahy 1 si přeje zachovat hudební produkci v klubu Rock Café na Národní třídě, ale není možné, aby si spoluvlastníci domu opakovaně stěžovali na hluk. Další aktivity klubu, mezi které patří divadelní představení či filmové projekce, se omezovat nebudou, řekl mluvčí Prahy 1 Alexandr Koráb.


"Přejeme si v klubu zachovat hudební produkci. Není však možné tolerovat překračování hygienických limitů hluku, a tím nedodržování zákonů. Vnímám tradici a význam klubu Rock Café jako centra kulturního dění především pro mladé lidi," uvedl starosta Prahy 1 Petr Hejma (ODS). Dále dodal, že radnice se společně s majitelem klubu snaží najít řešení, díky kterému by se v klubu měly koncerty pořádat i nadále.

Podle pražské hygienické stanice se tam opakovaně překračovaly hygienické limity hluku ve vnitřních prostorách klubu Rock Café.

Klub měl problémy s hlukem, na který si stěžovali obyvatelé domu. Radnice nechala prostory již v minulosti odhlučnit, příliš to ale nepomohlo. Práce byly podle spolumajitele klubu Michaela Pánka provedeny špatně. Hudební produkce musely končit ve 22 hodin. Pánek poukázal na to, že radnice nebyla schopna za dva roky vyřídit reklamaci stavebních prací. "Cítíme, že je snaha věc neřešit," upřesnil Pánek.


Autor / zdroj: Mediafax
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
1
2. 2021
1.2-1.11.2021 - Seminář, školení
Litomyšl, Plzeň, Žďár nad Sázavou, Karlovy Vary, Znojmo, Liberec, Modrá, Tábor, Olomouc, Kutná Hora
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí