zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Šrotovné od ČEZ může skončit už za tři týdny

21.04.2009
Odpady
Energie
Šrotovné od ČEZ může skončit už za tři týdny
"Zlikvidujte starou pračku a my vám přispějeme na novou" - akce bílé šrotovné, se kterou přišel minulý týden energetický gigant ČEZ, vyvolala větší zájem, než sama firma čekala.

Nabídka ČEZ, který ve vybraných obchodech dává za nákup energeticky úsporných spotřebičů příspěvek tisíc korun, měla původně trvat až do 15. června. Pro velký zájem však zřejmě skončí mnohem dříve. "Akce by mohla skončit už během tří týdnů," řekl v pořadu Otázky Václava Moravce ředitel pro podporu prodeje ČEZ Vladimír Vokroj.

ČEZ na akci vyčlenil sumu ve výši zhruba deseti milionů korun.

Hned v prvních dnech však této nabídky využily stovky zákazníků. Příspěvek slouží na nákup spotřebičů z řad bílé techniky v energetické kategorii A+ a vyšší. Podmínkou pro jeho vyplacení je vrácení starého spotřebiče stejného druhu či potvrzení o jeho ekologické likvidaci.

"Během prvních dnů jsme v této akci prodali zhruba tři sta kusů. Spíše než zásadní nárůst obratu v této kategorii však pozorujeme, že zákazníci místo energetické třídy B kupují A+ a vyšší," řekl HN šéf společnosti Datart Pavel Sláma.

Právě v prodejnách Datartu a Euronicsu je již od středy možné tisícikorunový příspěvek čerpat.

Kvůli akci už zahájil s firmou ČEZ šetření Úřad pro ochranu hospodářské soutěže. Důvodem je možné zneužití dominantního postavení na trhu.
Zdroj: HN

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
INISOFT s.r.o.
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Olomouc, Clarion Congress
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Hotel Globus
21
1. 2021
21.1.2021 - Konference
Online
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí