zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Počet sběrných míst pro elektroodpad roste

21.04.2009
Odpady
Počet sběrných míst pro elektroodpad roste
PRAHA (WR) - Počet sběrných míst, kde lidé mohou vysloužilé elektrospotřebiče odevzdat k recyklaci, v posledním roce výrazně vzrostl. Společnost REMA Systém od loňského února nainstalovala tisíc nových sběrných boxů a kontejnerů v rámci svých projektů Zelená firma a Zelená obec. To představuje jednu desetinu z celkového počtu 10 tisíc sběrných míst, které v Česku nyní fungují. Česko podle předběžných údajů splnilo závazek vůči EU zajistit sběr čtyř kilogramů elektroodpadu na osobu za loňský rok.

"Projekty Zelená obec a Zelená firma mají obrovský ohlas, že získáme během třinácti měsíců tisíc nových partnerů, jsme ale nečekali. Boxy a kontejnery jsou přitom v naprosté většině sběrných míst velmi využívané a pravidelně z nich svážíme odpad na zpracování," uvedl Petr Kubernát, marketingový ředitel společnosti REMA Systém.

Tisícím partnerem společnosti REMA Systém se v rámci projektů Zelená firma a Zelená obec stalo pražské obchodní centrum DBK. "Obchodní centrum si objednalo velkoobjemový kontejner, který v tomto případě slouží nejen zaměstnancům, ale i široké veřejnosti," uvedl Kubernát.
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
SW CASEC
22
8. 2017
22.8.2017 - Seminář, školení
Mladá Boleslav
INISOFT s.r.o.
24
8. 2017
24.8.2017 - Seminář, školení
Liberec, Centrum Babylon Liberec
ASIO, spol.s r.o.
25
8. 2017
25.8.2017 - Ostatní akce
od 09:30 do cca 11:00, na YouTube
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí