zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Den Země oslaví ELEKTROWIN novým projektem

22.04.2009
Odpady
Den Země oslaví ELEKTROWIN novým projektem

K tradičním osvětovým kampaním přibude mobilní informační centrum

I když občané ČR postupně projevují stále větší ochotu a snahu třídit také elektroodpad, ne každý tak činí. Jaro je ideální čas, jak jejich zájem vzbudit.

Praha – Kolektivní systém ELEKTROWIN uspořádá u příležitosti letošního Dne Země celkem 15 informačně propagačních akcí po celé ČR, jimiž chce přispět k dalšímu zvýšení povědomí veřejnosti o významu zpětného odběru vysloužilého elektrozařízení z domácností. První z nich odstartovala již 16. dubna v Praze 8, poslední se uskuteční 30. dubna v Českých Budějovicích. Dvě z kampaní pak v ZOO Děčín a Brno. Naváží tak na loňské úspěšné akce, jež se uskutečnily v 10 zoologických zahradách po celé ČR.

V den, kdy si budeme svátek naší planety připomínat v kalendáři, zahájí ELEKTROWIN nový unikátní projekt.  Proto se 22. dubna ve Slavkově u Brna vydá na svoji pouť po České republice mobilní informační centrum ELEKTROWINu s názvem „Zatočte s elektroodpadem“. Zavítá celkem do 80 obcí a měst ČR, kterým pomůže přesvědčit jejich občany, že staré spotřebiče nepatří do popelnice, a současně na místě se o jejich zpětný odběr postará. Zároveň zde mohou návštěvníci shlédnout naučné filmy o nakládání s vysloužilými elektrospotřebiči, zastavit se u informačního stánku pro propagační letáky nebo si jen tak zasoutěžit.

Speciálně pro školy je připraven dopolední naučný blok, v rámci kterého se žáci seznámí s problematikou zpětného odběru, recyklací a ekologickou likvidací elektroodpadu.  A hlavně celý program informačního centra je koncipován jako jedna velká soutěž. Navštívené obce budou soutěžit o to, kde se vybere nejvíce elektroodpadu.  Soutěž bude vyhodnocena v samém závěru projektu, kdy budou vyhlášeny tři nejúspěšnější obce, které budou i odměněny.  

Šanci vyhrát na místě budou mít i jednotlivci. Za přinesený, již nepotřebný, elektrospotřebič získají lístek do tomboly a možnost zatočit si kolem štěstí o zajímavé dárky a drobné předměty.

Celý projekt bude ukončen 27. října a průřezově navštíví téměř všechny kraje republiky.

Pro bližší informace prosím kontaktujte:

Taťána Pokorná, Elektrowin, e-mail tana.pokorna@elektrowin.cz

Květoslava Hrubešová, Omne bonum, e-mail hrubesova@omnebonum.cz
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
INISOFT s.r.o.
19
1. 2021
19.1.2021 - Seminář, školení
Liberec, hotel Centrum Babylon
INISOFT s.r.o.
20
1. 2021
20.1.2021 - Seminář, školení
Praha, hotel Globus
INISOFT s.r.o.
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Olomouc, Clarion Congress
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Hotel Globus
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí