zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Ministři životního prostředí zemí G8 budou v Syrakusách jednat o klimatu a biodiverzitě

22.04.2009
Ovzduší
Příroda
Ministři životního prostředí zemí G8 budou v Syrakusách jednat o klimatu a biodiverzitě
Ministři životního prostředí Itálie, Francie, Německa, Velké Británie, USA, Japonska, Kanady, Ruska, Číny, Indie, Brazílie, Mexika, Indonésie, JAR, Austrálie, Jižní Koreje a Egypta se sejdou od 22. do 24. dubna v italských Syrakusách. Český ministr životního prostředí Martin Bursík bude na jednání reprezentovat české předsednictví EU.

Dvěma základními tématy jednání budou boj proti klimatickým změnám a ochrana biologické rozmanitosti (biodiverzity). Cílem syrakuského jednání je nabídnout možnost vzájemné diskuse a umožnit tak pokrok ve světové debatě o těchto dvou prioritních globálních problémech životního prostředí. Jednání by mělo také vyslat jasný politický signál jak k ochraně biodiverzity, tak k ochraně klimatu pro další jednání směrem k dosažení nové světové dohody na ochranu klimatu, která by měla být v prosinci přijata v dánské Kodani.

Itálie bude jednání předsedat. Očekává se, že ministři mohou přidat další pozitivní impuls klimatické diskusi i debatě o ochraně biodiverzity, přičemž nepochybně vezmou v potaz i aktuální ekonomickou a finanční krizi. V případě úspěchu by mělo jednání ministrů životního prostředí zemí G8 dojít k širší shodě na vzájemně koordinovaných akcích i společných cílích v obou zmíněných problémových oblastech.  Cílem je dosáhnout dohody na tom, jaké konkrétní kroky mohou omezit dopady klimatických změn a položit základ k energeticky mnohem efektivnějšímu a méně plýtvavému způsobu ekonomického rozvoje, který zároveň umožní zvyšovat kvalitu života obyvatel.
Zdroj: MŽP

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
INISOFT s.r.o.
19
1. 2021
19.1.2021 - Seminář, školení
Liberec, hotel Centrum Babylon
INISOFT s.r.o.
20
1. 2021
20.1.2021 - Seminář, školení
Praha, hotel Globus
INISOFT s.r.o.
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Olomouc, Clarion Congress
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Hotel Globus
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí