zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Volkswagen Scirocco GT24 CNG: závoďák na zemní plyn

26.04.2009
Obecné
Ekologická auta
Volkswagen Scirocco GT24 CNG: závoďák na zemní plyn

Automobilka Volkswagen letos v květnu opět vyšle na závod 24 hodin Nürburgringu dvojici speciálů odvozených od sériového modelu Scirocco, jejichž motory budou spalovat zemní plyn.

Volkswagen se snaží zviditelnit alternativní paliva a letos na Nürburgring zamíří dvě Scirocca GT24 CNG, jejichž přeplňovaný zážehové čtyřválce o objemu 2,0 litru budou spalovat zemní plyn. Výkon těchto vozů se má pohybovat okolo 300 koní (221 kW) a hodnota točivého momentu okolo 350 Nm. Sílu motoru získanou ze zemního plynu bude na přední kola přenášet dvouspojková šestistupňová převodovka DSG s pádly pod volantem.

Za volanty dvou Volkswagenu Scirocco GT24 CNG se mají během 24hodinového závodu střídat Dr. Ulrich Hackenberg (D), člen technického vývoje značky Volkswagen a novináři Bernd Ostmann (D), Peter Wyss (CH) a John Barker (GB). Tuto čtveřici doplní profesionální závodníci Peter Terting (D), Thomas Klenke (D), Klaus Niedzwiezd (D) a Vanina Ickx (B).

Německá automobilka na Nürburgring nevyrazí jen s novými vozy na zemní plyn, ale přiveze i trojici osvědčených speciálů Scirocco GT24, jejichž přeplňované dvoulitry spalují benzín a poskytují výkon okolo 330 koní (243 kW).

Fotogalerie

  • Volkswagen Scirocco GT24 CNG: závoďák na zemní plyn: fotka 1
  • Volkswagen Scirocco GT24 CNG: závoďák na zemní plyn: fotka 2
  • Volkswagen Scirocco GT24 CNG: závoďák na zemní plyn: fotka 3

http://www.autofun.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí