zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Ekocentrum Koniklec na nové adrese

29.04.2009
Obecné
Ekocentrum Koniklec na nové adrese

Od začátku března přesunula 01/71. ZO ČSOP Koniklec své sídlo, Prahu 3, kde má dlouholetou tradici, ale neopustila. Na nové adrese, ve Chvalově ulici 11, nyní probíhají jak tradiční jarní aktivity Ekocentra, tak realizace množství nových projektů.

Na tuto adresu mohou nyní občané přijít využít ekoporadny, kterou zde sdružení provozuje za podpory MHMP. Pracovníci ekoporadny samozřejmě rádi zodpoví dotazy z řad veřejnosti i po telefonu nebo e-mailem. Můžete se také těšit na přednášky, které se v nových postorách chystají, a již nyní využít služeb místní knihovny.

Probíhají zde rovněž ekoprogramy, které jsou již tradiční činností ekocentra. V současné době jsou v nabídce např. nové terénní ekoprogramy v Klánovickém lese a Stepní ekosystém Třešňovka, ekoprogram Odpady a obaly spojený s exkurzí ve sběrném dvoře a více než deset dalších, jejichž kompletní nabídku lze nalézt na webu organizace.

Ve čtvrtek 16.4. začala informační kampaň o odpadech pro občany osmnácti městských částí, kterou ČSOP Koniklec pořádá ve spolupráci s MHMP a Pražskými službami a.s. Kampaň bude probíhat až do 16.5. a je součástí projektu „Kam kráčíš, odpade?“, který probíhá za podpory SFŽP. Současně probíhá anketa zjišťující míru ekologizace úřadů městských částí. V rámci projektu „Kam kráčíš, odpade?“ chystá ekocentrum ještě např. přednášky pro seniory, workshopy pro mladé matky a seminář pro odbornou veřejnost „Novinky a trendy v odpadovém hospodářství“.

Den Země ČSOP Koniklec oslavila hned na třech městských částech, kde se podílela na akcích pro veřejnost. Největší z nich byl Den Země na Praze 12, který proběhl 25.4. v areálu VOSA. Nechyběla ani praktická pomoc přírodě v podobě úklidu Modřanské rokle a opravy zdejší naučné stezky v pátek 24.4. Na úklidu se podíleli žáci ZŠ Pertoldova a ZŠ Meteorologická, zástupci ÚMČ Praha 12 a další občané.

V současné době ČSOP Koniklec připravuje v rámci projektu KUZLE (Kudy Za Lokální Ekologií) soustředění pro učitele pražských škol, které proběhne na ekofarmě 22. – 24.5.. Cílem projektu je zmapovat zajímavá místa pro ekovýchovu a shromáždit různé nápady, jak obohatit výuku. Projekt probíhá za podpory MHMP a MŽP. Provoz celého ekocentra probíhá také za podpory MČ Praha 3 a MŽP.

Více informací naleznete na csop.koniklec.cz
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí