zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Krátce - různé

04.05.2009
Obecné
Krátce - různé

Strany vetovaly kandidáty Fischera na ekonomické ministry - V pozadí je souboj o státní zakázky.
Klíčový souboj je především o ministerstvo financí, a to kvůli rozběhnuté privatizaci ČSA a víc než stomiliardové "zakázce století" na likvidaci starých ekologických škod. Na ní mají zájem největší finanční skupiny v zemi.
O zakázku se uchází mimo jiné i skupina JaT. K ní má blízko původní ministerský kandidát ODS Tomáš Uvíra. Je přítelem jednoho z klíčových manažerů JaT Dušana Palcera. Z postu ministra financí by řídil průběh výběrového řízení.

Nečekaný poznatek o vlivu znečištěného vzduchu na rostliny má dopady i na boj s globálním oteplováním.
Znečištěné ovzduší zcela jistě nesvědčí našim plicím. Rostliny si v něm však vedou překvapivě dobře. Zjistil to mezinárodní tým vědců vedený Linou Mercadovou z univerzity v Curychu.
„Celkem nečekaně se ukázalo, že znečištění atmosféry zvýšilo v období od roku 1960 do roku 1999 celkovou produkci rostlin na Zemi o celou čtvrtinu. Když vezmeme v úvahu všechny další faktory, tak to znamená, že se do půdy uložilo o deset procent více uhlíku,“ shrnula Lina Mercadová výsledky studie, kterou zveřejnil prestižní vědecký týdeník Nature.

ZLÍN - Výstava nejlepších prací vzniklých v rámci soutěže Poznej a chraň je k vidění na terase Baťova mrakodrapu v 16. etáži. Soutěž je určena žákům 4. – 7. tříd základních škol a víceletých gymnázií, kteří mají vztah k přírodě, a již pojedenácté ji letos uspořádalo zlínské sdružení Ekocentrum Čtyřlístek. Téma letošního ročníku znělo “Voda ve Zlínském kraji”.
Žáci měli za úkol na dané téma v tříčlenných týmech vypracovat plakát ve formátu A2. Způsob vypracování byl zcela na fantazii žáků. Návštěvníci si mohou nejlepší práce prohlédnout až do 10. května, kdy bude výstava v krajském sídle ukončena.

V pondělí 4. května 2009 se na stránkách www.zelenausporam.cz otevřou Seznamy odborných dodavatelů (SOD) a Seznamy výrobků a technologií (SVT), tedy před 30ti denní lhůtou určenou na administraci žádostí. „V systému je momentálně několik set úplných registrací," říká Irena Plocková, vedoucí odboru GIS SFŽP. „Celkově se zapisuje okolo 4 tisíc firem, zájem je obrovský, ale naprostá většina žádostí je ještě ve stádiu rozpracovanosti. Prosíme tedy dodavatele, aby své registrace urychleně dokončili," dodává Irena Plocková.

 

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
INISOFT s.r.o.
19
1. 2021
19.1.2021 - Seminář, školení
Liberec, hotel Centrum Babylon
INISOFT s.r.o.
20
1. 2021
20.1.2021 - Seminář, školení
Praha, hotel Globus
INISOFT s.r.o.
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Olomouc, Clarion Congress
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Hotel Globus
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí